Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Kryteria oceny ofert przetargowch

KIO

Zamawiający może zastosować jako jedyne kryterium oceny ofert cenę w przetargu na dostawę nieskomplikowanych materiałów elektrycznych, typowych, charakteryzujących się małym stopniem złożoności, łatwo dających się porównać.

Łączne szacowanie wartości zamówień

zamawiający

W przypadku, gdy zamawiający (jednostki zamawiającego) nie posiadają samodzielności finansowej, wskazanej w art. 32 ust. 5 ustawy Pzp, to wówczas wszelkie zamówienia tożsame czasowo, przedmiotowo i podmiotowo należy sumować łącznie.

Wzór umowy o udzielenie zamówienia publicznego

zamawiający

Zamawiający ma obowiązek dołączyć do siwz wzór umowy lub istotne postanowienia umowy, które zostaną po rozstrzygnięciu przetargu wprowadzone do umowy zawieranej z wybranym wykonawcą.

Zmiany w umowie o udzielenie zamówienia publicznego

dokumentacja przetargowa

Pierwszym i podstawowym kryterium warunkującym możliwość dokonania zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego jest ocena jej charakteru. Ustawodawca jednoznacznie przesądził, że niedopuszczalne jest dokonywanie w umowie zmian o charakterze istotnym.

Przetargi w Łodzi

Prawo zamówień publicznych

Przetargi na sprzedaż mieszkań, lokali użytkowych oraz możliwość dzierżawy nieruchomości znajdujących się na terenie miasta Łodzi. Postępowania przetargowe mają charakter nieograniczony. Warunkiem udziału jest wniesienie określonego wadium.

Nieruchomości nad Bałtykiem

Prawo zamówień publicznych

Gmina Miasta Ustka ogłosiła kilka przetargów na sprzedaż nieruchomości znajdujących się na terenie miasta. W skład ofert przetargowych wchodzą działki, lokale użytkowe oraz mieszkania. Postępowania mają charakter przetargów ustnych, nieograniczonych.

Oczywista omyłka rachunkowa

Prawo zamówień publicznych

Zgodnie z przepisami ustawy Pzp zamawiający ma obowiązek poprawić w ofercie oczywiste omyłki rachunkowe i uwzględnić konsekwencje rachunkowe dokonanych poprawek.

Częściowa zmiana oferty

procedura przetargowa

W przetargu o wartości mniejszej niż tzw. progi unijne określone w przepisach ustawy Pzp, zamawiający niezwłocznie zwraca ofertę, która została złożona po terminie.

Zwrot wadium po zakończonym przetargu

wadium

Zamawiający zatrzyma wadium z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

Przetarg - warunki udziału

Prawo zamówień publicznych

W postępowaniu o zamówienie, w którym dopuszczono składanie ofert częściowych zamawiający powinien zawrzeć informacje o sposobie wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu.