Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Zmiana terminu wykonania zamówienia publicznego

procedura przetargowa

Ustawa Pzp dopuszcza dokonywanie nieistotnych zmian w umowach o udzielanie zamówień publicznych. Dotyczy to także terminu rozpoczęcia i zakończenia zamówienia.

Zmowa przetargowa

KIO

Zmowa przetargowa to porozumienie przedsiębiorców prowadzące do rezygnacji jej uczestników z konkurowania między sobą na rzecz współpracy przy składaniu ofert.

Ruchomości od syndyka. Do sprzedania obrazy, meble i zabytkowy Jaguar!

Prawo zamówień publicznych.

Syndyk masy upadłości WERTEX POZNAŃ ogłosił sprzedaż ruchomości wchodzących w skład przedsiębiorstwa. Wśród nich są: obrazy, meble, motorower, a także wyciągi orczykowe w Górach Izerskich. Ceny wahają się od 600 do 1600000 złotych.

Szacunkowa wartość zamówienia publicznego a oferty częściowe

zamawiający

Jeśli zamawiający dzieli zamówienie na części i przeprowadza odrębne postępowanie dla każdej z nich, to w ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia publicznego powinien podać wartość szacunkową danej części.

Zapytanie ofertowe: przetarg na zakup samochodów

przedmiot zamówienia

Organizator przetargu chciałby dokonać zakupu samochodu występując z zapytaniem ofertowym do trzech salonów samochodowych określonego producenta. Czy taka praktyka jest zgodna z Pzp?

Zamówienia uzupełniające

zamawiający

Zamówienie uzupełniające zarówno dla dostaw jak i usług udzielane jest w przypadku, gdy jego wartość przekracza równowartość 30.000 euro .

Przetargi w Banku PEKAO S.A - na sprzedaż nieruchomości w całej Polsce

zamawiający

Bank PEKAO ogłosił przetargi na sprzedaż nieruchomości na terenie całego kraju. Wśród ofert znajdują się między innymi: lokale usługowo - biurowe, działki, domy i mieszkania.

Co zrobić gdy wykonawca uchyla się od zawarcia umowy?

zamawiający

Za odmowę podpisania umowy uznać można tylko oświadczenie woli wykonawcy zawierające negatywne stanowisko w przedmiocie zaproszenia go przez zamawiającego.

Zamówienia tego samego rodzaju

zamawiający

Zgodnie z art. 32 ust. 1 ustawy Pzp, podstawą oszacowania wartości zamówienia jest całkowite szacunkowe wynagrodzenie wykonawcy, bez podatku od towarów i usług, ustalone przez zamawiającego z należytą starannością.

Budżet na udzielanie zamówień publicznych

zamawiający

Jednostka zamawiająca nie ma obowiązku wykazywania, że posiada środki na udzielenie zamówienia publicznego, jednak owe środki powinny zostać odpowiednio zabezpieczone w budżecie zamawiającego.