Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Zamówienia publiczne - kiedy można stosować art. 30 ust. 4 Pzp?

Komunikaty.pl

Aby zastosować art. 30 ust. 4 ustawy Pzp zamawiający musi wykazać spełnianie przesłanek tego przepisu.

Kiedy i gdzie można odwołać się od decyzji komornika?

komornik

Czynności komornika sądowego podejmowane zarówno w toku egzekucji, jak i w toku innych postępowań, co do zasady podlegają zaskarżeniu.

Podział zamówienia na części przez kilku zamawiających - jak uniknąć progu 130 tys. zł i stosowania ustawy PZP?

Komunikaty.pl

Podmioty kwalifikowane jako odrębni zamawiający, nie są zobowiązane do łącznego szacowania wartości zamówień tożsamych, nawet jeżeli ich realizacja służy osiągnięciu wspólnego celu.

Czy oferta z VAT od wykonawcy z USA jest prawidłowa?

Komunikaty.pl

Instytucja wezwania wykonawcy do wyjaśnienia treści oferty każdorazowo ma na celu usunięcie wszelkich wątpliwości zamawiającego.

Czy komornik zajmuje się tylko egzekucją długów?

komornik

Podstawowym zadaniem komornika sądowego jest prowadzenie postępowań egzekucyjnych w oparciu o tytuły wykonawcze

Jakich świadczeń nie może zająć komornik?

komornik

Niespłacanie rat kredytu, zaleganie z zapłaceniem mandatu czy nieopłacony czynsz mogą sprawić, że pewnego dnia do drzwi zapuka nam komornik, który będzie mógł rozpocząć wobec nas postępowanie egzekucyjne. Warto jednak wiedzieć, że nie ma prawa on zająć całego majątku i wszystkich naszych świadczeń.

Zamawiający może odstąpić od wyjaśnienia rażąco niskiej ceny

Komunikaty.pl

Katalog sytuacji uprawniających do rezygnacji z wezwania do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny na podstawie art. 224 ust. 2 pkt. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych ma charakter otwarty.

Ile komornik może zabrać z emerytury w 2023 roku?

komornik

Rosnące zobowiązania czy niespłacane długi mogą doprowadzić do zajęcia komorniczego konta bankowego. Czy komornik ma prawo zająć także emeryturę? Dowiecie się tego z poniższego artykułu.

Jak długo komornik może prowadzić egzekucję?

komornik

Egzekucja komornicza może ciągnąć się latami. Co jednak w przypadku, gdy komornik nie ma z czego ściągnąć długu? Tego dowiecie się z tekstu.

Zamawiający nie może odmówić wykonawcy możliwości obniżenia ceny realizacji zamówienia

Komunikaty.pl

Ustawa Prawo zamówień publicznych w art. 275 pkt. 2 przewiduje możliwość udzielenia zamówienia w trybie podstawowym w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy a następnie zamawiający może prowadzić negocjacje w celu ulepszenia treści ofert, które podlegają ocenie w ramach kryteriów oceny ofert, a po zakończeniu negocjacji zamawiający zaprasza wykonawców do składania ofert dodatkowych.