Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Kiedy komornik przestaje ściągać alimenty?

komornik

Alimenty są to regularne, obligatoryjne świadczenia, które polegają na dostarczaniu środków utrzymania członkom rodziny. Czym jest komornicza egzekucja alimentów? Kiedy dochodzi do jej zakończenia?

Kto sprawuje nadzór nad komornikiem sądowym?

komornik

Komornik sądowy podlega nadzorowi judykacyjnemu, administracyjnemu oraz nadzorowi wewnętrznemu samorządu komorniczego.

Komornik nie może zająć tych kont. Sprawdź, których

komornik

Część dłużników i alimenciarzy próbuje znaleźć różne sposoby, żeby uchronić się przed egzekucją komorniczą. Czy istnieją takie konta, których komornik nie może zająć? Odpowiedź znajdziecie w tekście.

Jaką część pensji komornik może zająć w 2023?

komornik

Komornik może odzyskać dług, m.in. poprzez zajęcia części wynagrodzenia dłużnika. Jaka kwota jest wolna od zajęcia komorniczego w 2023 roku?

Rejestr umów - nowy termin wejścia w życie

Komunikaty.pl

Sejm zdecydował o przesunięciu terminu obowiązkowego prowadzenia i jawności rejestru umów.

Jak sprawdzić, czy komornik zajął zwrot podatku?

komornik

Zdarzają się sytuacje, w których osoby oczekujące zwrotu podatku PIT ostatecznie nie otrzymują pieniędzy z tego tyłu. Może to wynikać m.in. z działań komorniczych.

Kiedy komornik nie podejmie się egzekucji ?

komornik

Komornik sądowy wykonuje czynności w postępowaniu egzekucyjnym i zabezpieczającym. Wykonuje orzeczenia sądowe w sprawach o roszczenia pieniężne i niepieniężne oraz zabezpieczenie roszczeń.

Kiedy komornik zwraca pieniądze?

komornik

Komornicy są funkcjonariuszami publicznymi, którzy kojarzą się raczej z zajmowaniem pieniędzy niż ich zwracaniem. Zdarzają się jednak sytuacje, w których komornik oddaje pieniądze dłużnikowi bądź wierzycielowi.

Podstawy wykluczenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z przetargu

Komunikaty.pl

Warto m.in. pamiętać, że sama adnotacja na zaświadczeniu "nie figuruje" oznacza, że dana osoba/podmiot w ogóle nie widnieje w rejestrze karnym, w zakresie żadnego przestępstwa.

Kiedy można dokonać bezpośredniej zapłaty podwykonawcy?

Komunikaty.pl

Prawo zamówień publicznych w art. 465 wskazuje zasady bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy usług zleconych podwykonawcy podczas realizacji robót budowlanych.