Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Omyłka w nazwie zamówienia w PN - co zrobić?

Komunikaty.pl

W orzecznictwie Krajowej Izby Odwoławczej od lat utrwalony jest pogląd, że wszelkie wątpliwości dotyczące sposobu oceny ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wynikające z braku precyzji treści SWZ należy interpretować na korzyść wykonawcy.

Ekspertyzy w różnych budynkach, ale w tym samym roku - czy wymagają oddzielnych postępowań?

Komunikaty.pl

Aby właściwie ustalić wartości zamówień do 130.000 zł, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów.

Za jaki dług komornik może zająć mieszkanie?

komornik

Jednym z najbardziej dolegliwych dla dłużnika sposobów egzekucji jest egzekucja z nieruchomości. Egzekucja z nieruchomości może być wszczęta jedynie na wniosek wierzyciela. Komornik nie może prowadzić egzekucji z urzędu.

Prawo do wniesienia odwołania po upływie terminu związania ofertą

Komunikaty.pl

W obowiązującym stanie prawnym, jeżeli zamawiający nie wezwie wykonawcy do przedłużenia terminu związania ofertą na zasadach opisanych w ustawie Prawo zamówień publicznych, wykonawca nie traci prawa do wniesienia odwołania jako podmiot nieuprawniony.

Jak dowiedzieć się o licytacji komorniczej?

komornik

Komornik sądowy w trybie publicznej licytacji może sprzedawać zajęte ruchomości i nieruchomości.

Czy można przeksięgować kwotę wadium?

Komunikaty.pl

Ustawa Prawo zamówień publicznych nie zawiera zakazu przeksięgowania kwoty wadium z jednego postępowania prowadzonego uprzednio przez zamawiającego na kolejne postępowanie (również o innym przedmiocie), w którym uczestniczy ten sam wykonawca.

Czy komornik może zająć rzecz nienależącą do dłużnika?

komornik

Komornik sądowy może zająć ruchomości dłużnika będące w jego władaniu albo we władaniu wierzyciela, który do nich skierował egzekucję. Komornik może zająć ruchomości w sytuacji faktycznego władania rzeczą przez dłużnika, tj. rzecz musi znajdować się w posiadaniu dłużnika i dłużnik musi posiadać władztwo nad tą rzeczą.

Jak wygląda licytacja nieruchomości w sądzie?

komornik

Komornik dokonuje sprzedaży nieruchomości, co do zasady, w sądzie. Licytacja odbywa się publicznie w obecności i pod nadzorem sędziego albo referendarza sądowego. Przebieg licytacji utrwala się za pomocą urządzenia rejestrującego dźwięk albo obraz i dźwięk.

Czy komornik może wejść na posesję dłużnika podczas jego nieobecności?

komornik

Komornik sądowy wykonując czynności poza kancelarią komorniczą tj. w miejscu zamieszkania lub siedziby dłużnika, może spotkać się z sytuacją, w której nie zastanie w tym miejscu dłużnika, ani żadnego innego domownika. W takim przypadku, kiedy mieszkanie lub dom dłużnika są zamknięte komornik sądowy jest uprawniony do wejścia do nich pod nieobecność dłużnika.

Jak wypełnić ogłoszenie o wykonaniu umowy, jeśli zostały w niej wprowadzone aneksy terminowe?

Komunikaty.pl

Zakres informacji zawartych w ogłoszeniu o wykonaniu umowy został określony, zgodnie z art. 272 ust. 2 ustawy Pzp, w załączniku nr 7 do rozporządzenia w sprawie ogłoszeń zamieszczanych w Biuletynie Zamówień Publicznych.