Czy należy uznać gwarancję wadialną, która została podpisana podpisem kwalifikowanym?
Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
W opisanym poniżej przypadku, tzw. "oświadczenie sankcyjne" jest składane jest jedynie przez wykonawcę. Podwykonawca nie jest zobligowany do złożenia "oświadczenia sankcyjnego".
Komornik posiada liczne uprawnienia do dokonywania szeregu czynności egzekucyjnych. Prowadzi egzekucje na wniosek wierzyciela i na podstawie oryginału tytułu wykonawczego, który najczęściej stanowi wyrok lub nakaz sądowy zaopatrzony w klauzulę wykonalności. Klauzula wykonalności może określać, że tytuł wykonawczy nadaje się do egzekucji w ograniczonym zakresie, a nie w całości.
Wymagania dotyczące umowy spółki i oświadczenia według art. 117 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Przypadek odrzucenia oferty i unieważnienia postępowania.
Plan powinien przewidywać taką liczbę postępowań, jaka w rzeczywistości jest planowana do przeprowadzenia przez zamawiającego. Oznacza to, że jeżeli zamawiający planuje podział zamówienia na części i procedowanie ich udzielenia w ramach kilku postępowań, należy taki zamiar uzewnętrznić w planie poprzez dodanie kilku odrębnych pozycji.
Czy w trybie podstawowym z możliwością przeprowadzenia negocjacji (art. 275 ust. 2 ustawy Pzp) w przypadku, gdy w postępowaniu złożono tylko jedną ofertę, można z tym wykonawca przeprowadzić negocjacje? Ponadto informacja - w dokumentacji postępowania zamawiający nie ograniczał liczby wykonawców, których zaprosi do negocjacji.
W sytuacji opisanej w pytaniu zamawiający powinien ustalić konkretnie w jaki sposób podmiot trzeci udostępni swoje zasoby i czy wykonawca faktycznie nie będzie brał udziału w realizacji zamówienia.
Zamawiający prowadzi postępowanie krajowe z dofinansowaniem unijnym. Żąda od wykonawców oświadczenia o niepodleganiu, które uwzględnia również art. 7 specustawy. Czy w takiej sytuacji wykonawcy powinni być badani zgodnie z rozporządzeniem unijnym a nie tylko specustawy polskiej.
Zrozumienie art. 439 ustawy Prawo zamówień publicznych w kontekście płatności z góry.
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.