Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Informacje dotyczące podstaw wykluczenia w ogłoszeniu o zamówieniu unijnym: jak je umieścić?

Komunikaty.pl

Według Prawa zamówień publicznych zamawiający przygotowuje ogłoszenia zgodnie z wzorami standardowych formularzy, określonymi w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2015/1986 z 11 listopada 2015 r., ustanawiającym standardowe formularze do publikacji ogłoszeń w dziedzinie zamówień publicznych

Kiedy i jak prowadzić negocjacje oraz badania rażąco niskich cen

Komunikaty.pl

Decyzję o tym, czy do prowadzenia negocjacji dojdzie czy nie, zamawiający podejmuje po ocenie złożonych w odpowiedzi na ogłoszenie ofert

Odrzucenie oferty wykonawcy z powodu niezgodności danych platforma zakupowa a CEiDG

Komunikaty.pl

Wykonawca ma obowiązek złożyć ofertę, zgodnie z przepisami ustawy Pzp.

Wybór najkorzystniejszej oferty po terminie związania ofertą w postępowaniu zamówień publicznych: Sankcje i zalecenia dla zamawiających

Komunikaty.pl

Zamawiający prowadzi postępowanie. Dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty lecz po terminie związania ofertą. Zapomniał przedłużyć oraz zapomniał zapytać się czy można wybrać ofertę po tym terminie. Oczywiście wykonawca podpisuje umowę. Jakie sankcje grożą zamawiającemu za takie działanie?

Czy komornik może wejść do domu dłużnika?

Komunikaty.pl

W toku postępowania egzekucyjnego komornik sądowy dokonuje szeregu czynności. Czynności te można podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich stanowią czynności podejmowane w kancelarii komorniczej, a drugą grupę stanowią czynności podejmowane w miejscu zamieszkania lub siedziby dłużnika w przypadku dłużników prowadzących działalność gospodarczą.

Przewaga dialogu konkurencyjnego nad negocjacjami

Komunikaty.pl

Ustawa Prawo zamówień publicznych przewiduje tryb przetargu nieograniczonego jako trybu podstawowego, którego zastosowania nie wymaga zaistnienia szczególnych okoliczności określonych przepisami tej ustawy. Zastosowanie innych trybów - w tym: negocjacji z ogłoszeniem lub dialogu konkurencyjnego - wymaga ziszczenia się okoliczności wskazanych w przepisach ustawy PZP.

Czy komornik może odebrać dłużnikowi samochód?

komornik

Jednym ze sposobów egzekucji świadczeń pieniężnych jest egzekucja z ruchomości. Najczęściej ruchomością, która podlega zajęciu jest samochód. Komornik sądowy może zająć ruchomości dłużnika będące w jego władaniu albo we władaniu samego wierzyciela, który do nich skierował egzekucję.

Cechy charakterystyczne zamówienia publicznego

Komunikaty.pl

Zamówieniem publicznych w rozumieniu ustawy Pzp. jest każda umowa odpłatna zawierana między zamawiającym a wykonawcą, której przedmiotem jest nabycie przez zamawiającego od wybranego wykonawcy robót budowlanych, dostaw lub usług.

Co może zrobić komornik, jeżeli dłużnik nie ma majątku?

komornik

Komornik sądowy po wszczęciu postępowania egzekucyjnego ustala i gromadzi informacje o majątku dłużnika. Jeżeli okaże się, że dłużnik nie posiada żadnego majątku, to komornik umorzy postępowanie wobec bezskuteczności egzekucji.

Zasady weryfikacji spełniania warunków umowy w kontekście przetargów na odbiór odpadów komunalnych

odpady komunalne

Analiza związana z wymogiem systemu monitoringu