Podzielenie zamówienia na części jest uprawnieniem a nie obowiązkiem zamawiającego
Zgodnie z art. 91 ust. 2 ustawy Pzp zamawiający wskazuje w dokumentach zamówienia powody niedokonania podziału zamówienia na części.
Zgodnie z art. 91 ust. 2 ustawy Pzp zamawiający wskazuje w dokumentach zamówienia powody niedokonania podziału zamówienia na części.
To złamanie tajemnicy bankowej i jawna inwigilacja naszych wydatków - mówią eksperci.
Nie mówimy już o sytuacji, w której tzw. przeciętny Kowalski przeczyta ustawę i jej nie zrozumie. Tylko chodzi nam o sytuację, w której ten Kowalski zatrudnia księgowego albo ma cały dział księgowy, w którym pracują dobrze wykształcone osoby z długoletnim doświadczeniem, i one po przeczytaniu przepisu też go nie rozumieją - mówi dr Jowita Pustuł, radca prawny i doradca podatkowy.
Już od 1 lipca wchodzi w życie reforma podatkowa zwana "Polskim ładem 2.0.", a to oznacza, że zmienią się nasze pensje i emerytury. Zyskać mają przedsiębiorcy, samotni rodzice, ale także organizacje charytatywne.
Zamawiający może w niektórych częściach zamówienia (np. 1, 2, 3) zwiększyć kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a w pozostałych unieważnić postępowanie.
Instytucja prowadząca postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego powinna żądać od ubiegającego się o to zamówienie oświadczenia o nie wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę
- Dla kredytów mieszkaniowych maj był bardzo zły. A w ujęciu liczbowym nawet katastrofalny, bowiem w maju banki udzieliły tylko 13 642 kredytów. Jest to najmniej od lutego 2015 r., czyli od 87 miesięcy - komentuje najnowsze dane prof. Waldemar Rogowski, główny analityk Biura Informacji Kredytowej.
Awantura wywołana przez Rosję po wstrzymaniu przez Litwę tranzytu do Kaliningradu towarów objętych sankcjami UE znowu przyciągnęła uwagę świata do przesmyku suwalskiego. Ten region Polski ma newralgiczne znaczenie dla integracji państw bałtyckich z resztą UE.
Refundacja kosztów, jakie poniósł pracownik czy prelegent, nie jest zamówieniem publicznym.
Niespodzianka. Przy budowie domów jednorodzinnych nie będzie trzeba uzyskiwać pozwolenia. Dotyczyć to będzie budynków niezależnie od ich powierzchni - zapowiedział na konferencji prasowej Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.