Wobec powyższego wykonawca zainteresowany udziałem w dialogu technicznym może w odpowiedzi na ogłoszenie zgłosić swój udział w prowadzonej procedurze. Ustawa Prawo zamówień publicznych nie precyzuje terminów związanych z procedurą dialogu technicznego. Przyjąć należy, że gospodarzem procedury jest zamawiający i to on w treści ogłoszenia o dialogu określa informacje związane z procedurą prowadzenia dialogu technicznego (np. terminy prowadzenia dialogu, zasady porozumiewania, zakres dialogu, wymogi jakie należy spełnić aby do dialogu zostać dopuszczonym).
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Spółdzielnia Mieszkaniowa WOLA Administracja Osiedla Bemowo IV ogłasza przetarg na przeprowadzenie remontów dźwigów
Ogłoszenie premium 19 dni do końca12.02.2025
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na roboty w WSM "Ochota"
Ogłoszenie premium 5 dni do końca29.01.2025
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Dialogiem technicznym mogą być objęte informacje niezbędne do:
- przygotowania opisu przedmiotu zamówienia (zarówno w zakresie dostaw, usług jak i robót budowlanych),
- opracowania zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia (np. w zakresie innych niż cenowe kryteriów oceny ofert, warunków udziału w przetargu itp.),
- określenia zapisów zawartych we wzorze umowy - np. w zakresie określenia warunków płatności, odbioru przedmiotu umowy.
Zamawiający ma prawo wykorzystania informacji uzyskanych w trakcie dialogu technicznego do podjęcia decyzji odnośnie zakresu i trybu udzielenia planowych zamówienia. Przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych nie wymagają aby po dialogu technicznym przeprowadzony był przetarg nieograniczony. Decyzja o wyborze trybu udzielenia zamówienia publicznego jest niezależna od faktu przeprowadzenia lub nie dialogu technicznego.
Wykonawcy, którzy uczestniczyli w dialogu technicznym nie mogą z tego tytułu podlegać wykluczeniu z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
-
Zmiana Prawa zamówień publicznych - czy na korzyść przedsiębiorcy?
Zamówienia publiczne20 lutego 2013 r. weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych. Wprowadza ona szereg nowych rozwiązań formalno - prawnych w procedurze udzielenia zamówienia publicznego. Celem zmian jest wsparcie firm z sektora małej i średniej przedsiębiorczości w ubieganiu się o zamówienia publiczne. -
Wzór przystąpienia do postępowania odwoławczego
Poradnik przedsiębiorcyW przypadku gdy firma niezadowolona z wyniku przetargu wniesie odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej zobowiązana jest poinformować o tym fakcie również zamawiającego. -
Licytacja elektroniczna - etapy procedury
Zamówienia publiczneLicytacja elektroniczna jest jednym z trybów udzielenia zamówienia publicznego jakie przewiduje ustawa Prawo zamówień publicznych. Jak brać w niej udział?