Prawo zamówień publicznych* przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających dotychczasowemu wykonawcy dostaw, usług lub robót budowlanych.
W zależności od rodzaju zamówienia wysokość możliwych zamówień uzupełniających waha się od 20% (dostawy) do 50 % (usługi, roboty budowlane) wartości zamówienia podstawowego.
Warunki konieczne jakie muszą zostać spełnione dla udzielenia zamówienia uzupełniającego określa art. 67 ust. 1 pkt. 6 i pkt. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Zarząd WSM "Ochota" zawiadamia, że odbędzie się przetarg na zagospodarowanie podwórza zlokalizowanego przy budynku mieszkalnym wielorodzinnym
Ogłoszenie premium 7 dni do końca01.12.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Górczewska" ogłasza konkurs ofert na ubezpieczenie majątku Spółdzielni oraz odpowiedzialności cywilnej jej władz
Ogłoszenie premium 16 dni do końca10.12.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę
W przypadku gdy warunki dopuszczające możliwość udzielenia zamówienia uzupełniającego zostaną spełnione, zawarcie umowy z wykonawcą musi zostać poprzedzone procedurą udzielenia zamówienia publicznego. Zakres sformalizowania procedury udzielenia zamówienia uzupełniającego zależy od jego wartości szacunkowej.
Jak wygrać przetarg? Poradnik przedsiębiorcy. Już teraz w wersji minibook >
Jeżeli wartość zamówienia uzupełniającego przekroczy równowartość 30.000 euro (tj. 126.747,00 zł. netto) koniecznym będzie przeprowadzenie procedury przewidzianej dla zamówienia udzielanego w trybie z wolnej ręki. Wówczas zamawiający zobowiązany jest przeprowadzić pełną procedurę określoną przepisami ustawy dla wskazanego trybu udzielania zamówienia. Stopień sformalizowania procedury będzie uzależniony od wartości zamówienia uzupełniającego. Jednak bez względu na wartość udzielanego zamówienia uzupełniającego zlecenie jego wykonania należy potwierdzić zawarciem umowy pomiędzy zamawiającym a wykonawcą. Z instytucji zamówienia uzupełniającego można skorzystać wyłącznie po zrealizowaniu zamówienia podstawowego, a zatem w konsekwencji nie jest możliwe aneksowanie umowy już zrealizowanej.
Zgodnie z wymogami ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku zlecenia zamówienia uzupełniającego jego zakres oraz wartość zawsze muszą zostać określone w treści umowy, która może jednak odnosić się do zapisów zawartych w umowie podstawowej.
* Patrz: tekst jednolity: Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.
-
Wykonawca nie ma obowiązku złożenia oferty dodatkowej na prośbę zamawiającego
Przetargi krok po krokuUstawa Prawo zamówień publicznych nie przewiduje możliwości odrzucenia oferty złożonej przez wykonawcę z powodu niezłożenia oferty dodatkowej. -
Wpisanie złej daty w formularzu oferty - oczywista omyłka pisarska?
Przetargi krok po krokuPrzez oczywistą omyłkę pisarską należy rozumieć widocznie mylną pisownię wyrazu, ewidentny błąd gramatyczny, niezamierzone opuszczenie wyrazu lub jego części. -
Zasada pisemności postępowania o zamówienie publiczne
Przetargi krok po krokuJedną z podstawowych zasad w zamówieniach publicznych jest zasada pisemności, określona w art. 9 ustawy Prawo zamówień publicznych.