Ustawa Pzp obliguje zamawiającego aby ogłoszenia o przetargu zamieszczał między innymi miejscu powszechnie dostępnym w swojej siedzibie. Przyjęło się, że wskazane wymogi spełniane są przez tablice ogłoszeń. Jednak w świetle obowiązujących przepisów. zamawiający może umieszczać treść ogłoszeń o przetargach oraz ich wyniku na elektronicznej tablicy informacyjnej.
Znajdź przetarg: Oferty przetargów z całego kraju
Siedziba zamawiającego
Siedzibą zamawiającego, w której ma być zamieszczone ogłoszenie o przetargu czy też o wyborze oferty najkorzystniejszej, jest budynek, w którym zamawiający prowadzi swoją działalność, a miejscem powszechnie dostępnym w tej siedzibie, jest miejsce, do którego osoby niebędące pracownikami zamawiającego mają swobodny dostęp, tj. bez przepustek, pozwoleń, haseł dostępu oraz opłat itp., i w którym mogą zapoznać się bezpośrednio z treścią ogłoszenia.
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu ogłasza przetarg nieograniczony w przedmiocie zamówienia pn.: Wykonanie przeglądów budowlanych w budynkach mieszkalnych, garażach oraz lokalach użytkowych zlokalizowanych w Inowrocławiu i Rejonie w...
Ogłoszenie premium 8 dni do końca31.12.2024
INOWROCŁAW, Kujawsko - PomorskiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana "JARY" ogłasza przetargi nieograniczone na wykonanie robót i usług budowlanych
Ogłoszenie premium 0 dni do końca23.12.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Ustawa Pzp nie określa w sposób bezwzględny metody zamieszczenia wskazanych wyżej informacji w siedzibie zamawiającego, koncentrując się jedynie na zapewnieniu wszystkim podmiotom zainteresowanym (nie tylko wykonawcom ) nieskrępowanego dostępu do ich treści. W praktyce dyspozycje ustawy Pzp są realizowane poprzez zamieszczenia ogłoszenia na tablicy ogłoszeń zainstalowanej w siedzibie zamawiającego.
Elektroniczny system informacji wizualnej
Możliwe jest jednak zastąpienie tradycyjnej tablicy ogłoszeń (z ogłoszeniami zamieszczanymi w formie papierowej) elektronicznym systemem informacji wizualnej np. kioskiem elektronicznym gdzie za pośrednictwem ekranu dotykowego osoba zainteresowana uzyska informację o prowadzonych aktualnie przetargach lub o wyniku przetargów już rozstrzygniętych.
Kup tańsze mieszkanie od komornika : Licytacje komornicze z całego kraju
Publikacja ogłoszenia o przetargu
Wskazać jednak należy, że informacja powinna być publikowana poprzez zastosowanie techniki umożliwiającej zapoznanie się z nią w sposób nielimitowany, ciągły, bezpośredni oraz w zakresie obejmującym jej pełną treść. Dostęp do informacji powinien odbywać się przy pomocy prostej i jasnej instrukcji korzystania z ekranu dotykowego.
Sposób publikacji ogłoszeń w powyższy sposób czyni zadość wymogom przepisów ustawy Pzp i pozwala na odejście od tradycyjnej formy tablicy ogłoszeń.
-
Odpowiedzialność majątkowa w związku z udzielaniem zamówień publicznych
Zamówienia publiczneZa naruszenie dyscypliny finansów publicznych odpowiedzialność ponosi osoba, która popełniła czyn naruszający dyscyplinę finansów publicznych. -
Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) już obowiązuje!
Zamówienia publiczneOd dnia 18 kwietnia 2016 r. w przetargach których wartość przekracza tzw. progi unijne wykonawcy przedkładają wraz z ofertą Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ). -
Zakres świadczenia wykonawcy
Przetargi krok po krokuZakres świadczenia wykonawcy wynikający z zapisów umowy o zamówienie publiczne musi być tożsamy z zobowiązaniem zawartym w ofercie przetargowej. -
Zamówienia na dostawy i usługi
Przetargi krok po krokuZamówienie na usługi i dostawy z zakresu działalności kulturalnej powinny polegać na tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.