Ustawa z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 ze zm.) wprowadziła szereg zmian w zakresie obowiązków jakie nałożone są na zamawiającego w zakresie procedury udzielenia zamówienia publicznego.
Jedną z istotnych zmian zmniejszających stopień sformalizowania procedury udzielenia zamówienia publicznego jest zniesienie konieczności zawiadomienia Prezesa Urzędu Zamówień publicznych o wszczęciu procedury udzielenia zamówienia publicznego w trybie z wolnej ręki.
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu ogłasza przetarg nieograniczony w przedmiocie zamówienia pn.: Wykonanie dezynsekcji i deratyzacji w budynkach spółdzielczych zlokalizowanych w Inowrocławiu i Rejonie
Ogłoszenie premium 9 dni do końca31.12.2024
INOWROCŁAW, Kujawsko - PomorskiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa ogłasza przetarg nieograniczony w przedmiocie zamówienia pn.: wykonanie usług w zakresie udrażniania instalacji kanalizacyjnej i deszczowej oraz pracy podnośnika koszowego w budynkach spółdzielczych...
Ogłoszenie premium 9 dni do końca31.12.2024
INOWROCŁAW, Kujawsko - PomorskiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Przypomnijmy: w poprzednim stanie prawnym¹ zamawiający zobowiązany był w przypadku gdy wartość zamówienia udzielanego w trybie z wolnej ręki była równa lub przekraczała tzw. progi unijne do zawiadomienia w terminie 3 dni od jego wszczęcia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych podając uzasadnienie faktyczne i prawne zastosowania tegoż trybu udzielenia zamówienia publicznego.
W aktualnie obowiązującym stanie prawnym, do postępowań o udzielenie zamówienia publicznego wszczętych w trybie zamówienia z wolnej ręki zamawiający nie mają obowiązku kierowania do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych zawiadomienia o wszczęciu procedury, bez względu na wartość lub przedmiot udzielanego zamówienia.
Autor: Marek Okniński
¹ustawa z 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych