Definicja przedmiotowych środków dowodowych
Zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych pod pojęciem przedmiotowych środków dowodowych należy rozumieć środki służące potwierdzeniu zgodności oferowanych dostaw, usług lub robót budowlanych z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub opisie kryteriów oceny ofert, lub wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia.
Istotnym wymogiem związanym z uzupełnianiem przedmiotowych środków dowodowych jest uprzednia konieczność wskazania przez zamawiającego w ogłoszeniu lub dokumentach zamówienia, że będzie wzywać do złożenia lub uzupełnienia tylko niektórych przedmiotowych środków dowodowych spośród wymaganych lub wszystkich wymaganych przedmiotowych środków dowodowych.
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Zarząd WSM "Ochota" zawiadamia, że odbędzie się przetarg na zagospodarowanie podwórza zlokalizowanego przy budynku mieszkalnym
Ogłoszenie premium 7 dni do końca01.12.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Zarząd WSM "Ochota" zawiadamia, że odbędzie się przetarg na remont klatki schodowej
Ogłoszenie premium 8 dni do końca02.12.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Jeżeli zamawiający w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia nie przewidział wezwania do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, wykonawca, po upływie terminu do składania ofert, nie może samodzielnie złożyć lub uzupełnić przedmiotowych środków dowodowych.
Termin wezwania do uzupełnienia środków dowodowych
Termin, który zamawiający może wyznaczyć do złożenia, uzupełnienia lub wyjaśnienia przedmiotowego środka dowodowego nie został przez ustawodawcę określony.
Wyznaczony przez zamawiającego termin nie powinien być wydłużany na prośbę wykonawcy. Zgoda zamawiającego na wydłużenie uprzednio wyznaczonego terminu jest jego wyłącznym uprawnieniem. Zamawiający wyznaczając termin powinien dążyć do tego aby termin był realny, umożliwiający wykonawcy przygotowanie odpowiedzi na otrzymane wezwanie, przy zachowaniu zasady należytej staranności.
-
Umowa ramowa w PZP. Ogłoszenie o wykonaniu, sprawozdawczość i ustalanie wartości umowy - praktyczne wskazówki dla Zamawiających
Zamówienia publiczneOgłoszenie o wykonaniu dotyczy umów wykonawczych, które są wynikiem umowy ramowej. -
Wyłanianie oferenta w PZP z warunkiem otrzymania dotacji unijnej. Jak przeprowadzić postępowanie przetargowe zgodnie z prawem zamówień publicznych?
Zamówienia publiczneW jaki sposób można przeprowadzić postępowanie przetargowe zgodnie z PZP w celu wyłonienia oferenta, z którym podpiszemy umowę w przypadku otrzymania dotacji unijnej? Otrzymanie dotacji byłoby w tym przypadku warunkiem udzielenia wskazanego zamówienia. Chodzi o to by w momencie otrzymania dotacji oferent już był wyłoniony. Czy w ogóle istnieje taka możliwość? -
Bezpieczne rozwiązania dla umów czasowych w usługach ciągłych podczas postępowań odwoławczych. Czy podpisywanie kolejnych umów miesięcznych jest zgodne z PZP?
Zamówienia publiczneUdzielenie kolejnego zamówienia z powołaniem się na art. 30 ust. 4 ustawy Pzp może być uznane za nieuprawnione dzielenie zamówienia