Czynności podejmowane w miejscu zamieszkania dłużnika
Komornik sądowy w ramach tych drugi czynności jest uprawniony do wejścia do domu dłużnika. Może to odbywać się w ramach poszukiwania majątku dłużnika lub na wniosek wierzyciela w celu dokonania zajęcia konkretnego, wskazanego składnika majątku ruchomego. Komornik może pojawić się u dłużnika bez zapowiedzi i bez wcześniejszego listownego uprzedzenia. Jednak przy pierwszej czynności komornik powinien poinformować dłużnika o podstawie egzekucji i doręczyć mu stosowne dokumenty, chyba że dłużnik celowo nie odbiera korespondencji. Komornik może także w uzasadnionych przypadkach, jeżeli cel egzekucji tego wymaga zarządzić przymusowe otworzenie mieszkania oraz innych pomieszczeń i schowków dłużnika. Komornik może również przeszukać mieszkanie dłużnika, jego rzeczy i schowki. Otwarcia i przeszukania pomieszczeń komornik dokonuje wyłącznie w asyście Policji.
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana ,,JARY" ogłasza przetargi nieograniczone na wykonanie robót i usług budowlanych
Ogłoszenie premium 4 dni do końca27.01.2025
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "URSUS" ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie prac
Ogłoszenie premium 18 dni do końca10.02.2025
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Komornik ma prawo do wejścia do mieszkania dłużnika podczas dokonywania oględzin nieruchomości w ramach prowadzonej egzekucji z nieruchomości. Komornik jest uprawniony wraz z biegłym sądowym z zakresu wyceny i szacowania nieruchomości do dokonania pomiarów pomieszczeń dłużnika zajętych w egzekucji z nieruchomości.
Dostęp komornika do nieruchomości dłużnika
Komornik sądowy ma również prawo do wejścia do domu, mieszkania i innych pomieszczeń dłużnika w celu wykonania przymusowego wydania nieruchomości wierzycielowi i wprowadzenie go w posiadanie tej nieruchomości czyli popularnej eksmisji. Komornik może dokonać tej czynności przymusowo, ale zawsze w asyście Policji.
Dłużnik ma obowiązek udostępnienia domu, mieszkania i innych pomieszczeń komornikowi sądowemu w celu przeprowadzenia czynności egzekucyjnych. Dotyczy to także dłużnika prowadzącego działalność gospodarczą, który również ma obowiązek udostępnić komornikowi wszystkie pomieszczenia i lokale.
Odmowa udostępnienia mieszkania, domu czy innego lokalu przez dłużnika może wiązać się z przymusowym wejściem komornika do takich pomieszczeń oraz obciążenia kosztami z tym związanymi dłużnika.
-
Cechy charakterystyczne zamówienia publicznego
zamówienia publiczneZamówieniem publicznych w rozumieniu ustawy Pzp. jest każda umowa odpłatna zawierana między zamawiającym a wykonawcą, której przedmiotem jest nabycie przez zamawiającego od wybranego wykonawcy robót budowlanych, dostaw lub usług. -
Zasady przekazywania ogłoszeń o modyfikacjach do Dziennika Urzędowego UE
Zamówienia publiczneCzy należy przekazać do Dziennika Urzędowego UE ogłoszenie o modyfikacjach (F 20) w postępowaniu powyżej progów unijnych na dostawy, w przypadku odstąpienia od umowy za porozumieniem stron z uwagi na okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy? -
Jak skutecznie zarządzać awaryjnymi zakupami sprzętu IT w ramach zamówień publicznych. Studium przypadku drukarki
Zamówienia publiczneZamawiający powinien doliczyć wartość drukarki do sprzętu, który zamierza nabyć jeszcze w tym roku (zakładam, że zachodzą tutaj kryteria tożsamości podmiotowej i przedmiotowej).