Czynności podejmowane w miejscu zamieszkania dłużnika
Komornik sądowy w ramach tych drugi czynności jest uprawniony do wejścia do domu dłużnika. Może to odbywać się w ramach poszukiwania majątku dłużnika lub na wniosek wierzyciela w celu dokonania zajęcia konkretnego, wskazanego składnika majątku ruchomego. Komornik może pojawić się u dłużnika bez zapowiedzi i bez wcześniejszego listownego uprzedzenia. Jednak przy pierwszej czynności komornik powinien poinformować dłużnika o podstawie egzekucji i doręczyć mu stosowne dokumenty, chyba że dłużnik celowo nie odbiera korespondencji. Komornik może także w uzasadnionych przypadkach, jeżeli cel egzekucji tego wymaga zarządzić przymusowe otworzenie mieszkania oraz innych pomieszczeń i schowków dłużnika. Komornik może również przeszukać mieszkanie dłużnika, jego rzeczy i schowki. Otwarcia i przeszukania pomieszczeń komornik dokonuje wyłącznie w asyście Policji.
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Spółdzielnia Mieszkaniowa "BUDOWLANI" w Bydgoszczy ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie: "Wentylacji w lokalu użytkowym"
Ogłoszenie premium 11 dni do końca11.11.2024
BYDGOSZCZ, Kujawsko - PomorskiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Zarząd WSM "Ochota" zawiadamia, że odbędzie się przetarg na: wymianę kanalizacji sanitarno-deszczowej podposadzkowej na poziomie piwnic wraz z podejściami do pionów lokalowych do rewizji
Ogłoszenie premium 24 dni do końca24.11.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Komornik ma prawo do wejścia do mieszkania dłużnika podczas dokonywania oględzin nieruchomości w ramach prowadzonej egzekucji z nieruchomości. Komornik jest uprawniony wraz z biegłym sądowym z zakresu wyceny i szacowania nieruchomości do dokonania pomiarów pomieszczeń dłużnika zajętych w egzekucji z nieruchomości.
Dostęp komornika do nieruchomości dłużnika
Komornik sądowy ma również prawo do wejścia do domu, mieszkania i innych pomieszczeń dłużnika w celu wykonania przymusowego wydania nieruchomości wierzycielowi i wprowadzenie go w posiadanie tej nieruchomości czyli popularnej eksmisji. Komornik może dokonać tej czynności przymusowo, ale zawsze w asyście Policji.
Dłużnik ma obowiązek udostępnienia domu, mieszkania i innych pomieszczeń komornikowi sądowemu w celu przeprowadzenia czynności egzekucyjnych. Dotyczy to także dłużnika prowadzącego działalność gospodarczą, który również ma obowiązek udostępnić komornikowi wszystkie pomieszczenia i lokale.
Odmowa udostępnienia mieszkania, domu czy innego lokalu przez dłużnika może wiązać się z przymusowym wejściem komornika do takich pomieszczeń oraz obciążenia kosztami z tym związanymi dłużnika.
-
Cechy charakterystyczne zamówienia publicznego
zamówienia publiczneZamówieniem publicznych w rozumieniu ustawy Pzp. jest każda umowa odpłatna zawierana między zamawiającym a wykonawcą, której przedmiotem jest nabycie przez zamawiającego od wybranego wykonawcy robót budowlanych, dostaw lub usług. -
Zasady przekazywania ogłoszeń o modyfikacjach do Dziennika Urzędowego UE
Zamówienia publiczneCzy należy przekazać do Dziennika Urzędowego UE ogłoszenie o modyfikacjach (F 20) w postępowaniu powyżej progów unijnych na dostawy, w przypadku odstąpienia od umowy za porozumieniem stron z uwagi na okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy? -
Jak skutecznie zarządzać awaryjnymi zakupami sprzętu IT w ramach zamówień publicznych. Studium przypadku drukarki
Zamówienia publiczneZamawiający powinien doliczyć wartość drukarki do sprzętu, który zamierza nabyć jeszcze w tym roku (zakładam, że zachodzą tutaj kryteria tożsamości podmiotowej i przedmiotowej).