Pytanie
Jak należy wypełnić ogłoszenie o wykonaniu umowy, jeżeli wprowadzono uzasadnione aneksy terminowe w wierszu pn. czy umowę wykonano w pierwotnym terminie?
Odpowiedź
Zakres informacji zawartych w ogłoszeniu o wykonaniu umowy został określony, zgodnie z art. 272 ust. 2 ustawy Pzp, w załączniku nr 7 do rozporządzenia w sprawie ogłoszeń zamieszczanych w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Wyjaśnienie
Zgodnie z tym załącznikiem, ogłoszenie o wykonaniu umowy w sekcji V. zawiera informacje związane z przebiegiem realizacji umowy, w tym termin wykonania umowy – sekcja V.2.), w której podaje się termin wykonania już określony aneksem oraz informację, czy umowa została wykonana w pierwotnie określonym terminie (sekcja V.3.), gdzie należy wpisać słowo TAK lub NIE).
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Zarząd Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej "Nałęczowska" ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę części dachu i uzupełnienia ocieplenia
Ogłoszenie premium 21 dni do końca17.03.2025
WARSZAWA, Mazowieckie
Przetargi, Przetargi na dostawę
-
Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "JASIEŃ" ogłasza przetarg ograniczony na sprzątanie terenu, pielęgnacje zieleni, wykonanie okresowej kontroli stanu technicznego przewodów wentylacyjnych
Ogłoszenie premium 13 dni do końca09.03.2025
GDAŃSK, Pomorskie
Przetargi, Przetargi na dostawę
Zauważyć należy, że w sekcji V.3.) użyto sformułowania „pierwotnie", co zgodnie z definicją tego słowa określoną np. w Słowniku języka polskiego PWN (https://sjp.pwn.pl/slowniki/pierwotnie.html) oznacza m. in. –„taki, jaki był przed zmianami".
Wobec powyższego, jeżeli aneksami przedłużono termin realizacji umowy to w sekcji V.3.) ogłoszenia o wykonaniu umowy przy tekście – czy umowę wykonano w pierwotnym terminie należy wpisać słowo NIE.
Podstawa prawna
Art. 272 ust.2, art. 448 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz.U. z 2022 r. poz. 1710)
załącznik nr 7 do rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23.12.2020 r. w sprawie ogłoszeń zamieszczanych w Biuletynie Zamówień Publicznych (Dz. U. poz. 2439)
* Marta Mikulska-Nawacka – doświadczony praktyk w zakresie stosowania ustawy Pzp przez jednostki zamawiające, autorka porad i komentarzy praktycznych z zakresu zamówień publicznych
-
Jak stosować rozporządzenie unijne i specustawę polską w postępowaniach krajowych z dofinansowaniem unijnym
Zamówienia publiczneZamawiający prowadzi postępowanie krajowe z dofinansowaniem unijnym. Żąda od wykonawców oświadczenia o niepodleganiu, które uwzględnia również art. 7 specustawy. Czy w takiej sytuacji wykonawcy powinni być badani zgodnie z rozporządzeniem unijnym a nie tylko specustawy polskiej. -
Kiedy i jak prowadzić negocjacje oraz badania rażąco niskich cen
Zamówienia publiczneDecyzję o tym, czy do prowadzenia negocjacji dojdzie czy nie, zamawiający podejmuje po ocenie złożonych w odpowiedzi na ogłoszenie ofert -
Czy komornik może wejść do domu dłużnika?
Zamówienia publiczneW toku postępowania egzekucyjnego komornik sądowy dokonuje szeregu czynności. Czynności te można podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich stanowią czynności podejmowane w kancelarii komorniczej, a drugą grupę stanowią czynności podejmowane w miejscu zamieszkania lub siedziby dłużnika w przypadku dłużników prowadzących działalność gospodarczą.