Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe albo wysłanie na adres do doręczeń elektronicznych, o którym mowa w art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych, jest równoznaczne z jej wniesieniem.
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Osiedle Starówka" ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie wymiany instalacji gazowej
Ogłoszenie premium 17 dni do końca16.01.2025
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Suwałkach ogłasza przetarg nieograniczony na dostawę i montaż wyposażenia placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych
Ogłoszenie premium 17 dni do końca16.01.2025
SUWAŁKI, PodlaskiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Prezes Krajowej Izby Odwoławczej przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.
Prezentowany środek odwoławczy przysługuje zarówno zamawiającym, jak i wykonawcom ubiegającym się o uzyskanie zamówienia publicznego.
Kto może złożyć skargę na orzeczenie KIO?
Skargę na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej może wnieść również przystępujący do odwołania, który zgłasza sprzeciw od decyzji zamawiającego uwzględniającej odwołanie wniesione przez wykonawcę ubiegającego się o uzyskanie zamówienia publicznego.
Możliwe jest również wniesienie skargi do sądu zamówień publicznych w związku z umorzeniem postępowania odwoławczego przez Krajową Izbę Odwoławczą. W tym przypadku termin na wniesienie skargi biegnie od momentu otrzymania przez stronę wnoszącą skargę postanowienia o umorzeniu postępowania odwoławczego. Termin wniesienia skargi na decyzję o umorzeniu postępowania odwoławczego wynosi 14 dni kalendarzowych liczonych nie od dnia wyznaczonego uprzednio jako termin rozprawy przed składem orzekającym KIO, ale od dnia otrzymania pisemnego postanowienia wraz z uzasadnieniem decyzji KIO.
-
Kryteria oceny ofert w zamówieniach publicznych: jak uniknąć błędów?
Zamówienia publiczneObowiązkiem zamawiającego jest zamieszczenie w treści Specyfikacji Warunków Zamówienia jednoznacznego i wyczerpującego opisu kryteriów oceny ofert wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu ich oceny. -
Udostępnienie informacji w Biuletynie Informacji Publicznej znosi obowiązek jej przesłania na wniosek
Zamówienia publiczneNaczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 24 maja 2024 r. (sygn. III OSK 1285/22) stwierdził, że udostępnienie informacji publicznej w Biuletynie Informacji Publicznej oraz poinformowanie wnioskodawcy o jej dostępności wyklucza obowiązek ponownego udostępnienia tych informacji na wniosek o dostęp do informacji publicznej. -
Ubezpieczenie OC w przetargach publicznych: czy zamawiający może żądać dowodu opłacenia składki?
Zamówienia publiczneUstawa Prawo zamówień publicznych umożliwia zamawiającym, aby określali warunki udziału w przetargu, które wymagają od wykonawcy zainteresowanego uzyskaniem zamówienia publicznego posiadania polisy ubezpieczenia OC w zakresie prowadzonej działalności*. -
Jak prawidłowo zastrzec tajemnicę przedsiębiorstwa w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego?
tajemnica przedsiębiorstwaZgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżona informacja stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa.