Pytanie
Prowadzimy postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego, którego wartość jest większa niż 200.000 euro. Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów leczniczych dla apteki szpitalnej. W wyznaczonym terminie wpłynęły oferty, ale nie wszystkie wymagane pozycje produktów zostały uwzględnione. Brak ofert na około 6% wymaganych produktów. Czy ogłaszając ponowne postępowanie w celu uzyskania propozycji na brakujące pozycje z pierwszego postępowania zobowiązani jesteśmy ponownie umieścić ogłoszenie w biuletynie UE. Orientacyjna wartość drugiego postępowanie powinna być poniżej progu unijnego.
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana "JARY" ogłasza przetargi nieograniczone na wykonanie robót i usług budowlanych
Ogłoszenie premium 0 dni do końca23.12.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Suwałkach ogłasza przetarg nieograniczony na dostawę i montaż wyposażenia placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych
Ogłoszenie premium 24 dni do końca16.01.2025
SUWAŁKI, PodlaskiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Odpowiedź
W przypadku wyboru trybu przetargu nieograniczonego, powinieneś zamieścić ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie ZP. Ze względu wartość Twojego zamówienia, brak jest podstaw do zamieszczania przedmiotowego ogłoszenia w DzUUE.
Wyjaśnienie
Należy rozważyć możliwość skorzystania z regulacji zawartej w art. 6a ustawy Pzp. Stanowi, ona że w przypadku zamówień udzielanych w częściach, do udzielenia zamówienia na daną część zamawiający może stosować przepisy właściwe dla wartości tej części zamówienia, jeżeli jej wartość jest mniejsza niż wyrażona w złotych równowartość kwoty:
- 80.000 euro dla dostaw lub usług oraz
- 1.000.000 euro dla robót budowlanych,
pod warunkiem że łączna wartość tych części wynosi nie więcej niż 20 % wartości zamówienia.
Biorąc pod uwagę wartość pierwotnie udzielonego zamówienia oraz wartość jego nie zrealizowanej części, przepis powyższy znajduje zastosowanie w opisanej sprawie. Możesz zatem udzielić przedmiotowego zamówienia w procedurze właściwej dla jego wartości.
Podstawa prawna: art. 6a ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz.U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 ze zm.).
* Autorka jest radcą prawnym specjalizującym się w zamówieniach publicznych.
-
Czy cena oferty powinna zawierać koszty związane ze składkami ZUS?
Przetargi krok po krokuWykonawca będący osobą fizyczną nieprowadzący działalności gospodarczej podaje, jak każdy inny wykonawca, cenę oferty, którą w takim przypadku traktuje się ?analogicznie? jak cenę brutto. -
Jak wypełnić ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie ZP?
Przetargi krok po krokuKluczowe znaczenie dla prawidłowości wszczęcia postępowania przetargowego ma kolejność czynności, jakich musi dokonać zamawiający. Po pierwsze... -
Co zrobić, gdy wykonawcy uchylają się od podpisania umowy o zamówienie publiczne?
Przetargi krok po krokuZamawiający ma prawo zawrzeć umowę z każdym kolejnym wykonawcą, którego oferta jest najkorzystniejsza, jeżeli wykonawcy, których oferty zostały wybrane uchylają się od zawarcia umowy. Jest jednak wyjątek. -
Czy są dokumenty na potwierdzenie spełnienia warunków udziału, których nie musisz żądać od wykonawcy?
Przetargi krok po krokuW procedurze unijnej żądanie od wykonawców dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu jest obowiązkowe.