Pytanie:
Czy po ocenie ofert i wybraniu najkorzystniejszej oferty , powiadamiam o tym fakcie wszystkich wykonawców i dokonuję ogłoszenia na stronie internetowej, a następnie wzywam wybranego wykonawcę do złożenia dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu ? A może dopiero po zbadaniu, czy wykonawca nie podlega wykluczeniu, informuję o wyborze najkorzystniejszej oferty wszystkich pozostałych?
Znajdź przetarg: Oferty przetargów z całego kraju
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana "JARY" ogłasza przetargi nieograniczone na wykonanie robót i usług budowlanych
Ogłoszenie premium 0 dni do końca23.12.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu ogłasza przetarg nieograniczony w przedmiocie zamówienia pn.: Wykonanie przeglądów budowlanych w budynkach mieszkalnych, garażach oraz lokalach użytkowych zlokalizowanych w Inowrocławiu i Rejonie w...
Ogłoszenie premium 8 dni do końca31.12.2024
INOWROCŁAW, Kujawsko - PomorskiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Odpowiedź:
W pierwszej kolejności zamawiający dokonuje wyboru oferty i wszelkich czynności, które są niezbędne do tego by dokonać wyboru. Dopiero potem publikuje stosowne informacje na stronie WWW.
Należy rozróżnić proces faktycznej oceny ofert od formalnej czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, jaką jest wybór najkorzystniejszej oferty, o której zamawiający informuje pozostałych wykonawców .
Zgodnie z treścią art. 26 ust. 1 ustawy Pzp (przy zamówieniach równych lub powyżej wartości progów unijnych) zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp. W świetle art. 26 ust. 2 ustawy Pzp (przy zamówieniach poniżej progów unijnych) zamawiający może wystosować takie wezwanie.
-
Ustawa o koncesji na roboty budowlane lub usługi
Zamówienia publiczneW dniu 14 grudnia 2016 r. weszła w życie ustawa o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi. -
Czy można wymagać kopii umowy o pracę ?
Zamówienia publicznePzp nakłada na zamawiających obowiązek określenia wymogu zatrudniania pracowników na umowy o pracę przez wykonawców ubiegających się o uzyskanie zamówienia publicznego na usługi lub roboty budowlane. -
Czy w licytacji elektronicznej należy złożyć oświadczenie dotyczące przynależności do grupy kapitałowej?
Przetargi krok po krokuW przypadku licytacji elektronicznych wykonawcy muszą wykazać, że nie należą do tej samej grupy kapitałowej. -
Usługi społeczne, a obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę
Zamówienia publiczneUstawa Pzp reguluje kwestię zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wskazane przez zamawiającego.