Pytanie:
Czy za omyłkę rachunkową należy uznać niepoprawne wykonanie działania matematycznego tj. wartość netto + prawidłowo podany VAT dał błędny wynik (różnica ok. 72 gr)? Czy taka omyłka rachunkowa odnosi się do całego przedmiotu zamówienia , w sytuacji gdy przetarg był podzielony na zadania?
Odpowiedź:
Błędny wynik działania matematycznego polegającego na wpisaniu niewłaściwej sumy dwóch pozycji jest omyłką rachunkową w rozumieniu art. 87 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Należy ją poprawić poprzez wpisanie prawidłowego wyniku sumy dwóch liczb, tj. ceny netto i kwoty VAT, które - jak to wynika z treści pytania - zostały podane w ofercie.
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na roboty w WSM "Ochota"
Ogłoszenie premium 5 dni do końca29.01.2025
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana ,,JARY" ogłasza przetargi nieograniczone na wykonanie robót i usług budowlanych
Ogłoszenie premium 3 dni do końca27.01.2025
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Znajdź przetarg: Oferty przetargów z całego kraju
Omyłka rachunkowa według UZP
W opinii prawnej UZP pt.: "Omyłki i błędy w ofertach wykonawców - analiza na przykładzie orzecznictwa sądów okręgowych i Krajowej Izby Odwoławczej" wskazano, że cyt.: "Oczywistą omyłką rachunkowa jest omyłka wynikająca z błędnej operacji rachunkowej na liczbach . Stwierdzenie omyłki może mieć miejsce w sytuacji, w której przebieg działania matematycznego może być prześledzony i na podstawie reguł rządzących tym działaniem możliwe jest stwierdzenie błędu w jego wykonaniu .
-
Rozporządzenie w sprawie wpisu od odwołania już obowiązuje!
Zamówienia publiczneRozporządzenie w sprawie wpisu od odwołania weszło w życie 24 stycznia 2017 roku -
Sporządzanie sprawozdań - nowe zasady
Zamówienia publiczneUstawa Pzp zobowiązuje wszystkich zamawiających, którzy w 2016 r. udzielali zamówień publicznych do sporządzenia rocznego sprawozdania z udzielonych zamówień . -
Oświadczenie o spełnianiu warunków zawartych w siwz
Przetargi krok po krokuOświadczenie o spełnianiu warunków składane przez wykonawcę w przetargu ma na celu udowodnienie zamawiającemu, że wykonawca spełnia warunki określone przez zamawiającego w siwz . -
Obowiązek podatkowy w postępowaniach przetargowych
złożenie ofertyWykonawca ma obowiązek poinformować zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadził do powstania po jego stronie obowiązku podatkowego.