Pytanie:
Przeprowadziliśmy wspólnie z innym zamawiającym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 16 ust. 1 ustawy Pzp. Każdy z zamawiających zawarł odrębną umowę z wykonawcą. Czy w związku z tym każdy musi osobno opublikować w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o udzieleniu zamówienia? Czy też zamawiający, który przeprowadził postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego , ma dokonać publikacji w imieniu obydwu? Czy w tym przypadku byłyby to dwa ogłoszenia czy jedno?
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Zarząd WSM "Ochota" zawiadamia, że odbędzie się przetarg na naprawę ścian elewacyjnych wraz z remontem w dwóch pionach balkonów
Ogłoszenie premium 9 dni do końca02.12.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Osiedle Starówka" ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie projektów i kosztorysów
Ogłoszenie premium 2 dni do końca25.11.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Odpowiedź:
W tym przypadku publikacji dokonuje zamawiający , który przeprowadził postępowanie o udzielenie zamówienia . Może opublikować jedno ogłoszenie lub dwa oddzielne.
Zgodnie z art. 16 ust. 1 ustawy Pzp zamawiający mogą wspólnie przeprowadzić postępowanie i udzielić zamówienia, wyznaczając spośród siebie zamawiającego upoważnionego do przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia w ich imieniu i na ich rzecz. Przepisy dotyczące zamawiającego stosuje się odpowiednio do zamawiających, o których mowa w art. 16 ust. 1 ustawy Pzp.
Wspólne prowadzenie postępowania
Z art. 16 ust. 7, 8 i 9 ustawy Pzp wynikają zasady odpowiedzialności w sytuacji wspólnego udzielania zamówienia. Jeżeli postępowanie jest prowadzone w całości w imieniu i na rzecz więcej niż jednego zamawiającego , wszyscy oni ponoszą odpowiedzialność za wypełnienie obowiązków wynikających z ustawy. Odpowiedzialność powstaje również w przypadku, gdy jeden z zamawiających prowadzi przetarg , występując we własnym imieniu i w imieniu pozostałych. Jeżeli postępowanie o udzielenie zamówienia nie jest prowadzone w całości w imieniu i na rzecz wszystkich zamawiających , każdy z nich ponosi odpowiedzialność za wypełnienie swoich obowiązków wynikających z ustawy w zakresie części postępowania , które prowadzi w swoim imieniu i na swoją rzecz.
Odpowiedzialność zamawiających za wypełnienie obowiązków
Wszyscy zamawiający ponoszą odpowiedzialność za wypełnienie obowiązków wynikających z ustawy w części postępowania, która jest prowadzona w imieniu i na rzecz wszystkich zamawiających. Natomiast wymagane przepisami ustawy Pzp (art. 95 ust. 1 i 2 ustawy Pzp ) zamieszczenie ogłoszenia o udzieleniu zamówienia należy do elementów prowadzonej procedury z tego względu powinno być obowiązkiem tego podmiotu, który prowadził postępowanie . Jeśli chodzi o liczbę ogłoszeń, to można opublikować zarówno jedno jak i dwa. Ważne, aby zostały opublikowane terminowo.
-
Sporządzanie sprawozdań - nowe zasady
Zamówienia publiczneUstawa Pzp zobowiązuje wszystkich zamawiających, którzy w 2016 r. udzielali zamówień publicznych do sporządzenia rocznego sprawozdania z udzielonych zamówień . -
Ustawa o koncesji na roboty budowlane lub usługi
Zamówienia publiczneUstawa o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi weszła w życie w dniu 14 grudnia 2016 r. -
Oświadczenie o spełnianiu warunków zawartych w siwz
Przetargi krok po krokuOświadczenie o spełnianiu warunków składane przez wykonawcę w przetargu ma na celu udowodnienie zamawiającemu, że wykonawca spełnia warunki określone przez zamawiającego w siwz . -
Nowa ustawa Pzp - jak zmienią się przepisy dotyczące zamówień publicznych?
nowelizacja prawa zamówień publicznychNowa Ustawa Pzp wejdzie w życie w pierwszej połowie 2018. UZP zapowiada rewolucję w Prawie zamówień publicznych. Sprawdź, czego będą dotyczyć planowane zmiany.