Pytanie:
Kiedy należy zamieścić ogłoszenie o zmianie ogłoszenia na stronie zamawiającego w przetargach powyżej progów unijnych? Czy należy zrobić to niezwłocznie po przekazaniu ogłoszenia do Dz.Urz. UE (art. 12a ust. 3 ustawy Pzp ) czy po opublikowaniu ogłoszenia w Dz.Urz. UE albo upływie 48h od przekazania ogłoszenia do Dz.Urz. UE (art. 11 ust. 7d ustawy Pzp )?
Odpowiedź:
W przypadku zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu, opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, zamawiający jest zobowiązany zamieścić na swojej stronie internetowej wyłącznie informację o dokonanych zmianach, a nie treść zmienionego ogłoszenia. Czynność ta powinna zostać podjęta niezwłocznie po przekazaniu zmiany Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Taka wykładnia wynika wprost z literalnej treści art. 12a ust. 1 ustawy Pzp.
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa ogłasza przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji technicznej dla robót budowlanych oraz instalacyjnych przewidzianych do realizacji na nieruchomościach budynkowych
Ogłoszenie premium 22 dni do końca18.03.2025
INOWROCŁAW, Kujawsko - Pomorskie
Przetargi, Przetargi na dostawę
-
"Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Pile" ogłasza przetargi na malowanie klatek schodowych i piwnic oraz przebudowa i rozbudowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych o balkony w systemie "zaprojektuj i wybuduj":
Ogłoszenie premium 0 dni do końca24.02.2025
PIŁA, Wielkopolskie
Przetargi, Przetargi na dostawę
Zgodnie z art. 12 ust. 3 ustawy Pzp zamawiający niezwłocznie po zamieszczeniu zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych lub jej przekazaniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej zamieszcza informację o zmianach na stronie internetowej.
Zgodnie natomiast z art. 11c ustawy Pzp zamawiający może zmienić ogłoszenie, zamieszczając sprostowanie lub ogłoszenie zmian, z zastrzeżeniem, że zasady publikacji, jak też dokumentowania przekazania sprostowania lub zmiany ogłoszenia, są takie same jak w przypadku publikacji ogłoszenia.
-
Zasady szacowania wieloletnich zamówień finansowanych z różnych źródeł
Przetargi krok po krokuTo ważne zagadnienie szczególnie teraz, gdy różne projekty finansowane są z różnych źródeł. Jak wtedy oszacować wartości zamówienia? -
Wykonawca oferuje dłuższą gwarancję niż producent urządzenia. Jak w praktyce ją egzekwować?
gwarancjaOd kogo mamy egzekwować gwarancję urządzenia czy materiału użytego przy okazji inwestycji? I jak długo może ona obowiązywać? Warto znać te zasady. -
Postępowanie z ofertami częściowymi. Czy można zwiększyć szansę na uzyskanie lepszych cen?
oferta częściowaKilka ofert częściowych, to szansa na przykład dla mniejszych firm. Ale co zrobić, by zamawiający nie wpadł w pułapkę przy takim postępowaniu? -
Cena 100 procent przy zamawianiu robót budowlanych? Pamiętaj o niezbędnych warunkach!
Przetargi krok po krokuO czym trzeba pamiętać, zanim ogłoszony zostanie przetarg z ceną jako jedynym kryterium oceny oferty?