Pytanie:
Czy jako zamawiający sektorowy (nie udzielamy zamówień powyżej progów 5.548.000 euro i 443.000 euro) musimy wprowadzić elektronizację zamówień? Jeśli tak, to czy mamy obowiązek korzystać z platformy komercyjnej czy z mini Portalu? Czy musimy stosować przepisy o elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach, jeśli nie stosujemy ustawy Pzp?
Odpowiedź:
Zamawiający tzw. sektorowy nie musi wprowadzać elektronizacji w zamówieniach o wartości mniejszej od progów unijnych, ponieważ przy udzielaniu takich zamówień w ogóle nie ma obowiązku stosowania ustawy Pzp.
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Spółdzielnia Mieszkaniowa WOLA Administracja Osiedla Bemowo IV ogłasza przetarg na przeprowadzenie remontów dźwigów
Ogłoszenie premium 20 dni do końca12.02.2025
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "URSUS" ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie prac
Ogłoszenie premium 18 dni do końca10.02.2025
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Stosownie do art. 133 ust. 1 ustawy Pzp do udzielania zamówień sektorowych ustawę Pzp stosuje się, jeżeli wartość zamówienia jest równa progom unijnym lub je przekracza. Wynoszą one:
dla robót budowlanych 5.548.000 euro, a
dla dostaw lub usług 443.000 euro.
Andrzela Gawrońska-Baran
Więcej na www.portalzp.pl
-
Zawiadomienie prezesa UZP o długoletniej umowie - tylko powyżej progów unijnych
Przetargi krok po krokuZamawiający zamierza zawrzeć umowę na okres dłuższy niż 4 lata a wartość zamówienia nie przekracza progów unijnych. Czy należy zawiadomić prezesa UZP o zamiarze zawarcia umowy na okres dłuższy niż 4 lata? -
Czy kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na zamówienie, może być znacząco niższa od jego wartości szacunkowej?
zamówienia publiczneZamawiający, bez obawy o naruszenie dyscypliny finansów publicznych, może wszcząć postępowanie, mimo że kwota, jaką może przeznaczyć na realizację zamówienia, jest niższa niż jego wartość szacunkowa. -
Czy ogłoszenie o udzieleniu zamówienia należy opublikować na stronie WWW?
pzpZamawiający nie ma obowiązku zamieszczania na swojej stronie internetowej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia. Publikuje się je odpowiednio w Biuletynie Zamówień Publicznych lub przekazuje do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.