Pytanie:
Czy pracownik, któremu powierzono obowiązki kierownika zamawiającego na podstawie art. 18 ust. 2 ustawy Pzp, może być jednocześnie członkiem komisji przetargowej? Przepisy ustawy Pzp wprost tego nie zakazują, ale czy na gruncie badania konfliktu interesów nie dochodzi do takiej sytuacji? Proszę o jednoznaczną odpowiedź wraz z podstawą prawną.
Odpowiedź:
Biorąc pod uwagę przepisy ustawy Pzp – w mojej ocenie – pracownik, któremu powierzono obowiązki kierownika zamawiającego, nie powinien być członkiem komisji przetargowej.
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Zarząd WSM "Ochota" zawiadamia, że odbędzie się przetarg na remont dylatacji tarasu nad garażem podziemnym
Ogłoszenie premium 4 dni do końca01.05.2025
WARSZAWA, Mazowieckie
Przetargi, Przetargi na dostawę
-
Zarząd WSM "Ochota" zawiadamia, że odbędzie się przetarg na wymianę kanalizacji sanitarno-deszczowej
Ogłoszenie premium 11 dni do końca08.05.2025
WARSZAWA, Mazowieckie
Przetargi, Przetargi na dostawę
Kierownik zamawiającego pełni szczególną rolę w procesie nadzoru nad postępowaniem przetargowym. Odpowiada on za jego przygotowanie i przeprowadzenie. W celu przeprowadzenia postępowania o zamówienie publiczne kierownik zamawiającego powołuje komisję przetargową, która ma status jego zespołu pomocniczego. Kierownik decyduje o składzie komisji przetargowej, realizując posiadane uprawnienia do powoływania i odwoływania jej członków.
Katarzyna Pyrka
Więcej na www.portalzp.pl
-
Czy kierownik robót zatrudniony na umowę zlecenia musi składać zobowiązanie do "samoudostępnienia"?
roboty budowlaneOsoba fizyczna nie ma statusu podmiotu, o którym mowa w art. 22a ustawy Pzp. Nie musi zatem składać zobowiązania do udostępnienia się wykonawcy na etapie realizacji zamówienia. -
Kto faktycznie odpowiada za sporządzenie opisu przedmiotu zamówienia i jego oszacowanie?
oszacowanieZa opis przedmiotu zamówienia oraz oszacowanie jego wartości tj. czynności przygotowawcze w postępowaniu odpowiada kierownik zamawiającego.