Pytanie:
Czy zamówienia realizowane w ramach budżetu obywatelskiego powinnam sumować z planowanymi zamówieniami publicznymi ujętymi w planie postępowań o udzielenie zamówień? Czy przygotowując plan postępowań zamówień na podstawie przyjętego budżetu lub planu finansowego, powinnam też wpisywać zamówienia w ramach budżetu obywatelskiego, którego wyznaczona odgórnie kwota wydatków jest przeznaczona na inicjatywy i projekty inwestycyjne bezpośrednio zgłaszane przez społeczeństwo lokalne?
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana ,,JARY" ogłasza przetargi nieograniczone na wykonanie robót i usług budowlanych
Ogłoszenie premium 4 dni do końca27.01.2025
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "URSUS" ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie prac
Ogłoszenie premium 18 dni do końca10.02.2025
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Odpowiedź:
Tak, sumowaniu podlegają wszystkie tożsame zamówienia, niezależnie od źródła ich finansowania. Tym samym, ustalając zakres zamówień tożsamych tj. podlegających łącznemu szacowaniu, należy wziąć pod uwagę zarówno zamówienia finansowane z budżetu własnego zamawiającego, jak i te finansowane w ramach projektów zewnętrznych (projekty współfinansowane z UE czy z budżetu obywatelskiego).
Zgodnie z art. 30 ust. 1 i 2 nowej ustawy Pzp jeżeli zamawiający planuje udzielić zamówienia na roboty budowlane lub usługi w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania, lub dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, wartością zamówienia jest łączna wartość poszczególnych części zamówienia.
Katarzyna Bełdowska
Więcej na www.portalzp.pl
-
Jak opisać przedmiot zamówienia z zachowaniem zasady uczciwej konkurencji?
zasada uczciwej konkurencjiZasada konkurencyjności jest odrębnym od ustalonych w ustawie Pzp sposobów zachowania właściwej procedury zakupowej dla zamówień współfinansowanych ze środków unijnych. Konkretne wskazania, jak zachować się ma beneficjent, wynikają z odpowiednich dla danego programu współfinansującego wytycznych. -
Jakie przepisy stosować do odwołania wniesionego po 1 stycznia 2021 r., ale wobec "starego" przetargu?
odwołanieNa mocy przepisów wprowadzających ustawę Prawo zamówień publicznych w procedurach odwoławczych dotyczących takich postępowań wniesionych po 1 stycznia obowiązują nowe przepisy. -
Kiedy w praktyce wolno podzielić zamówienie na części?
zamówienie publiczneFakt posiadania innej dokumentacji projektowej na poszczególne zadania oraz odrębnych pozwoleń na budowę nie jest przeszkodą, by zadania te połączyć w jedno zamówienie, z tym że musi ono zostać podzielone na części.