Pytanie:
Czy dopuszczenie innych parametrów przedmiotu zamówienia wskazanych w OPZ należy traktować jako istotną modyfikację, która powoduje zmianę terminu składania ofert (dopuszczenie nie powoduje zmiany ogłoszenia)? Czym zamawiający powinien się kierować w aspekcie istotności dla sporządzenia oferty?
Odpowiedź:
Zamawiający, dopuszczając inne parametry przedmiotu zamówienia wskazane w OPZ, powinien wydłużyć termin składania ofert.
Zgodnie z art. 137 ust. 6 ustawy Pzp „W przypadku gdy zmiany treści SWZ są istotne dla sporządzenia oferty lub wymagają od wykonawców dodatkowego czasu na zapoznanie się ze zmianą SWZ i przygotowanie ofert, zamawiający przedłuża termin składania ofert o czas niezbędny na zapoznanie się ze zmianą SWZ i przygotowanie oferty. Przepisy ust. 4 i 5 stosuje się".
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Tylżycka Potok" ogłasza przetarg nieograniczony na wymianę zaworów podpionowych wody zimnej , ciepłej i cyrkulacji
Ogłoszenie premium 0 dni do końca26.12.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Zarząd WSM "Ochota" zawiadamia, że odbędzie się przetarg na wymianę kanalizacji sanitarno-deszczowej podposadzkowej
Ogłoszenie premium 2 dni do końca29.12.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Dopuszczenie innych parametrów przedmiotu zamówienia oznacza, że wykonawcy mogą chcieć zaoferować inny niż pierwotnie asortyment. Co za tym idzie, mogą oni potrzebować dodatkowego czasu, aby opracować oferty. Zamówieniem mogą zainteresować się również wykonawcy, którzy przy pierwotnych parametrach przedmiotu zamówienia nie byli w stanie zrealizować zamówienia.
Agnieszka Gwóźdź-Kuzior
Więcej na www.portalzp.pl
-
W jakim terminie należy złożyć oświadczenia z art. 56 ust. 3 ustawy Pzp?
oświadczenieKiedy należy składać oświadczenie? -
Czy ofertę złożoną po terminie uwzględnić w informacji z otwarcia ofert?
termin składania ofertOfertę złożoną po terminie składania ofert należy uwzględnić w informacji z otwarcia ofert oraz informacji przekazywanej prezesowi UZP. -
Jak interpretować równoważność urządzeń w nowej ustawie Pzp?
warunek równoważnościZgodnie z treścią art. 99 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty.