Pytanie:
Czy sp. z o.o. ze 100% kapitałem miasta (jako jednostka opisana w art. 4 ust. 3 ustawy Pzp) może stosować jako jedyne kryterium oceny ofert cenę 100%? Proszę o informację zarówno pod kątem prowadzenia postępowań w procedurze krajowej jak i unijnej.
Odpowiedź:
Ograniczenie w zakresie stosowania ceny jako kryterium dotyczy wyłącznie zamawiających, o których mowa w art. 4 pkt 1 i 2, oraz ich związków. Skoro zamawiający należy do kategorii określonej w art. 4 pkt 3 ustawy Pzp, może stosować jako jedyne kryterium cenę (100%), bez konieczności spełnienia wymogu, o jakim mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp.
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Spółdzielnia Mieszkaniowa WOLA Administracja Osiedla Bemowo IV ogłasza przetarg na przeprowadzenie remontów dźwigów
Ogłoszenie premium 20 dni do końca12.02.2025
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana ,,JARY" ogłasza przetargi nieograniczone na wykonanie robót i usług budowlanych
Ogłoszenie premium 4 dni do końca27.01.2025
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Artykuł 246 ustawy Pzp przewiduje ograniczenia w zakresie korzystania wyłącznie z kryterium cenowego, przy czym zgodnie z przepisem:
- Zamawiający publiczni, o których mowa w art. 4 pkt 1 i 2, oraz ich związki nie stosują kryterium ceny jako jedynego kryterium oceny ofert albo jako kryterium o wadze przekraczającej 60%.
- Zamawiający publiczni, o których mowa w art. 4 pkt 1 i 2, oraz ich związki mogą zastosować kryterium ceny jako jedyne kryterium oceny ofert albo jako kryterium o wadze przekraczającej 60%, jeżeli określą w opisie przedmiotu zamówienia wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia.
Renata Dzikowska
Więcej na www.portalzp.pl
-
Czy zamawiający może zmienić termin składania ofert na 1 dzień przed upływem dotychczasowego?
przetarg nieograniczony -
Czy kryterium ceny jest zawsze obowiązkowe?
kryterium cenyUstawodawca zdecydował, że kryteriami oceny ofert są kryteria jakościowe oraz cena lub koszt, albo cena lub koszt. -
Jak interpretować równoważność urządzeń w nowej ustawie Pzp?
warunek równoważnościZgodnie z treścią art. 99 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty.