Odpowiedź: Szacując wartość zamówienia, na podstawie kosztorysu inwestorskiego bądź planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym, musisz wziąć pod uwagę tylko zakres prac do wykonania w danym roku (art. 33 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp).
Wydatki publiczne mogą być ponoszone na cele i w wysokościach ustalonych w (art. 44 ust. 1 ustawy o finansach publicznych):
- ustawie budżetowej,
- uchwale budżetowej jednostki samorządu terytorialnego,
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu ogłasza przetarg nieograniczony w przedmiocie zamówienia pn.: Wykonanie przeglądów budowlanych w budynkach mieszkalnych, garażach oraz lokalach użytkowych zlokalizowanych w Inowrocławiu i Rejonie w...
Ogłoszenie premium 8 dni do końca31.12.2024
INOWROCŁAW, Kujawsko - PomorskiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Zarząd WSM "Ochota" zawiadamia, że odbędzie się przetarg na wymianę kanalizacji sanitarno-deszczowej podposadzkowej na poziomie piwnic
Ogłoszenie premium 6 dni do końca29.12.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę
- planie finansowym jednostki sektora finansów publicznych.
W zależności od tego, jakim podmiotem jest zamawiający, plan wydatków znajduje się odpowiednio w jednym z ww. dokumentów. Wszystkie z nich są dokumentami uchwalanymi na rok budżetowy, który jest równocześnie rokiem kalendarzowym. Wyjątek stanowią: Wieloletni Plan Finansowy Państwa, o którym mowa w art. 103 ust. 1 ustawy o finansach publicznych, który jest sporządzany na cztery lata. Natomiast w przypadku jednostki samorządu terytorialnego wieloletnia prognoza finansowa, o której mowa w art. 226 ust. 1 ustawy o finansach publicznych, obejmująca okres roku budżetowego oraz co najmniej trzech kolejnych lat. A zatem jeśli wykonanie ogrodzenia nie było ujęte w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa bądź też nie było objęte wieloletnią prognozą finansową, to każdy etap prac w danym roku należy traktować odrębnie.
Podstawa prawna: art. 33 ust. 1 pkt 1, art. 44 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. nr 223, poz. 1655 ze zm.); art. 103 ust. 1, art. 226 ust. 1 ustawy o finansach publicznych (Dz.U. z 2009 r. nr 157, poz. 1240).
Odpowiedź udzielona: 24 czerwca 2010 r.
-
Błędne wyliczenie kwoty VAT - omyłka czy podstawa do odrzucenia oferty?
Przetargi krok po krokuMożliwe jest odrzucenie oferty w której wykonawca wpisał inna stawkę VAT niż określił to zamawiający, jednak doktryna i orzecznictwo nie są zgodne w tej kwestii -
Uważaj! Dzielenie zamówienia i szacowanie ich wartości to tematy wielokrotnie kwestionowane przez kontrole z UZP
Przetargi krok po krokuDokonując zamówień publicznych w danym okresie, należy sumować wartość zamówień tego samego rodzaju i o tym samym przeznaczeniu. Jeśli pojawi się jednak analogiczne zamówienie, którego zamawiający nie przewidział w momencie wszczęcia procedury, należy je traktować jako zamówienie odrębne.