Pytanie
Jakie dokumenty powinnam przesłać na wezwanie zamawiającego do uzupełnienia dokumentów o upoważnieniu do reprezentowania spółki? Na dzień podpisywania oferty byłam prezesem spółki powołanym Uchwałą Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników (czy ta uchwała jest upoważnieniem?). Nie było jeszcze zmiany w KRS, ale wniosek był już złożony .
Odpowiedź
W odpowiedzi na wezwanie zamawiającego powinieneś przesłać uchwałę wspólników, z której wynikać będzie Twoje prawo do reprezentacji spółki wraz z kopią wniosku o dokonanie zmian w KRS.
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Zarząd WSM "Ochota" zawiadamia, że odbędzie się przetarg na naprawę ścian elewacyjnych wraz z remontem w dwóch pionach balkonów
Ogłoszenie premium 10 dni do końca02.12.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Osiedle Starówka" ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie projektów i kosztorysów
Ogłoszenie premium 3 dni do końca25.11.2024
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Zarząd spółki prowadzi sprawy spółki i ją reprezentuje. Członkowie zarządu spółki powoływani są uchwałą zgromadzenia wspólników. Czynność powołania i odwołania członków zarządu podlega ujawnieniu w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Wpis do KRS ma jednak charakter jedynie deklaratywny (informacyjny). Charakter konstytutywny, co do powołania członków zarządu spółki, ma uchwała wspólników. A zatem reprezentującymi spółkę w chwili podpisywania oferty są powołani aktualną uchwałą członkowie zarządu. Sposób reprezentacji podmiotu wynika zaś z wpisów w złożonym wraz z ofertą KRS. Wobec powyższego, w odpowiedzi na wezwanie zamawiającego, powinieneś złożyć uchwałę wspólników, z której wynikać będzie Twoje prawo do reprezentacji spółki wraz z kopią wniosku o dokonanie zmian w KRS. Zastrzegam jednak, że uchwała zgromadzenia wspólników, mająca w tym wypadku charakter pełnomocnictwa, powinna zostać złożona do zamawiającego w formie pisemnej (tj. w oryginale albo kopii poświadczonej notarialnie).
Podstawa prawna: art. 26 ust. 3, art. 51 ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2010 nr 113 poz. 759 ze zm.); art. 201 ustawy z 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz.U. nr 94 poz. 1037 ze zm.)
* Autorka jest wieloletnim praktykiem w dziedzinie zamówień publicznych, obecnie głównym specjalistą w dużej instytucji zamawiającej.
-
Zobowiązanie do udostępnienia zasobów wyłącznie w oryginale
Przetargi krok po krokuZ treści ustawy Pzp i Kodeksu cywilnego jednoznacznie wynika, że wykonawca, który chce udowodnić zamawiającemu, że może polegać na zasobach innych podmiotów musi to uczynić przedstawieniem pisemnego zobowiązania, a nie kopią zobowiązania. -
Jak czytać Krajowy Rejestr Sądowy?
Zamówienia publiczneKRS - Krajowy Rejestr Sądowy stanowi publiczne źródło podstawowych informacji o wykonawcy, który ubiega się o uzyskanie zamówienia publicznego. -
Postępowanie o udzielenie przez bank promesy kredytowej i samego kredytu - ogłosić jedno czy dwa postępowania?
Przetargi krok po krokuNa zamawiającym spoczywa obowiązek określenia wartości szacunkowej danego zamówienia. W przypadku gdyby zamówieniem objęte było jedynie udzielenie promesy kredytowej, wartość zamówienia nie byłaby możliwa do oszacowania. -
Jakie dokumenty musi przedstawić podmiot udostępniający wiedzę i doświadczenie. Czy musi on być podwykonawcą?
Przetargi krok po krokuZgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.