Przestrzeń w polskich miastach rzadko jest przyjazna. Dużo łatwiej znaleźć przykłady absurdów i chaosu przestrzennego. Co teraz zrobić z naszymi miastami? Jakie koncepcje ich rozwoju i budowy mają dziś sens?
O tym, dlaczego nasze miasta są tak źle zaplanowane, rozmawiano podczas debaty "Kiedy przestrzeń jest dla ludzi. Co z tą urbanistyką?" zorganizowanej przez wrocławską "Wyborczą" i Politechnikę Wrocławską w ramach cyklu "Miasta Idei".
Na pytanie, czy z naszą urbanistyką coś poszło nie tak, rękę w górę podnieśli niemal wszyscy słuchacze spotkania.
Czy urbanistyka potrzebuje zmian, a jeśli tak, to jakich? A może nigdy nie była ważniejsza niż teraz, choćby w kontekście dostosowywania miast do wyzwań związanych z kryzysem klimatycznym?
Ogłoszenia z kategorii Komunikaty
-
Starosta Bielski w Bielsku Podlaskim zawiadamia, że wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na przebudowie i rozbudowie drogi gminnej Nr 108774B ul. Polnej w Boćkach
Ogłoszenie premium 24 dni do końca22.12.2024
BIELSK PODLASKI, PodlaskieKomunikaty, Komunikaty urzędów -
Ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu obejmującego obszar miejscowości Niwy, gmina Osielsko
Ogłoszenie premium 18 dni do końca16.12.2024
OSIELSKO, Kujawsko - PomorskieKomunikaty, Komunikaty urzędów
Na ten temat rozmawiali we Wrocławiu:
- Filip Springer, reportażysta i wytrawny znawca polskich krajobrazów i przestrzeni;
- Zbigniew Maćków, wybitny architekt, świetnie rozumiejący strukturę i tkankę miasta;
- Dr inż. arch. Marta Rusnak z Politechniki Wrocławskiej, kierowniczka Laboratorium LET’s GO;
- Dr inż. Wawrzyniec Zipser z Katedry Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej Politechniki Wrocławskiej, który jest również wiceszefem działającego na uczelni Centrum Innowacji Miejskich.