Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Co powinien zrobić zamawiający, jeśli oferta zawiera błędy w obliczeniu ceny?

pzp

W przypadku stwierdzenia błędów w obliczeniu ceny, zamawiający powinien kompleksowo sprawdzić ofertę w zakresie wymaganym na etapie jej złożenia, ale w przypadku stwierdzenia braków nie występuje o jej uzupełnienie lub poprawienie.

Kogo dotyczą ograniczenia w korzystaniu z kryterium oceny ofert w postaci ceny 100%?

przetarg nieograniczony

Spółka z o.o. - publiczny ośrodek zdrowia może zastosować kryterium ceny z wagą 100% bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

W jaki sposób powierzyć czynności związane z udzielaniem zamówień publicznych?

pzp

Zgodnie z art. 52 ust. 2 zd. 2 ustawy Pzp czynności zastrzeżone dla kierownika zamawiającego mogą być wykonane przez inną osobę pod kilkoma wszakże warunkami.

Realizacja czynności kierownika zamawiającego po ich powierzeniu pracownikowi

zamawiający

Opisana instytucja wiąże się zatem z przeniesieniem odpowiedzialności za prawidłowość czynności z kierownika zamawiającego na upoważnioną osobę, która faktycznie je realizuje.

Oświadczenie o aktualności informacji z oświadczenia wstępnego w postępowaniach krajowym i unijnym

oświadczenie

Oświadczenie o aktualności jest składane jako podmiotowy środek dowodowy, potwierdzający brak podstaw do wykluczenia, w przypadku, gdy ustawodawca nie wskazał adekwatnego dokumentu wystawionego przez podmiot zewnętrzny.

Jak ocenić ofertę, gdy razem z nią wykonawca od razu złożył wszystkie dokumenty?

przetarg

Brak jest podstaw do wykluczenia oferty, jeżeli dokumenty złożone włącznie z dokumentami na wezwanie są aktualne i nie ma potrzeby wzywanie wykonawcy do ich ponownego złożenia.

Analiza kosztorysów ofertowych w trybie podstawowym

zamawiający

W trybie podstawowym bez negocjacji nie można pominąć etapu sprawdzania wszystkich kosztorysów ofertowych, jakie złożyli wykonawcy, jeżeli z zapisów SWZ wynika, że stanowią one część oferty. W świetle ustawy Pzp korekta omyłek rachunkowych jest obowiązkiem zamawiającego.

Czy art. 128 ustawy Pzp obowiązuje w procedurach krajowych?

zamawiający

Artykuł 128 ustawy Pzp należy stosować także w procedurach krajowych tj. do zamówień poniżej progów unijnych.

Skany oferty podpisane osobno przez prezesa i prokurenta - czy uznać ofertę za właściwie złożoną?

zamawiający

Jedno oświadczenie woli (choć złożone w postaci dwóch osobnych plików o tej samej treści), wyrażone, podpisane i złożone w tym samym czasie przez obu reprezentantów wykonawcy, jest ważne.

Czy zamawiający może dwa razy wezwać do uzupełnienia KRK?

zamawiający

Jeżeli zakres wezwania do uzupełnienia dokumentu z KRK był inny w pierwszym wezwaniu, niż błąd, który zamawiający przywoła w drugim wezwaniu, to może w tym przypadku wezwać wykonawcę do uzupełnienia tego samego dokumentu. Wezwanie będzie dotyczyć innej kwestii związanej z tym dokumentem.