Czy protokół postępowania jest jawny nie tylko dla wykonawców?
Protokół postępowania jest jawny i udostępniany na wniosek.
Protokół postępowania jest jawny i udostępniany na wniosek.
Nowa ustawa Pzp nie przewiduje obowiązku informowania prezesa UZP o wszczęciu postępowania w trybie negocjacji bez ogłoszenia o wartości zamówienia równej progom unijnym lub je przekraczającej. Został on zniesiony.
Zamówienia o wartościach od 50.000 zł do 130.000 zł nie będą podlegały regulacjom ustawy Pzp, wobec czego nie będą musiały być prowadzone w formie elektronicznej.
Zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy Pzp do czynności podejmowanych przez zamawiającego, wykonawców oraz uczestników konkursu w postępowaniu o udzielenie zamówienia i konkursie oraz do umów w sprawach zamówień publicznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego, jeżeli przepisy ustawy nie stanowią inaczej.
Bezpośrednio przed otwarciem ofert należy podać kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia podstawowego.
Tryb podstawowy to tryb trójwariantowy. Zgodnie z art. 275 pkt 2 i 3 nowej ustawy Pzp zamawiający może wybrać jedną z dwóch opcji postępowania z negocjacjami.
Nie ma przeszkód, aby wykonawca w ofercie dodatkowej zaoferował niższą cenę niż w ofercie złożonej w odpowiedzi na ogłoszenie, nawet jeżeli cena była badana pod kątem rażąco niskiej.
Obliczając wartość szacunkową, można zamiast ceny paliwa w dystrybutorze (na konkretnej stacji paliw) przyjąć średnią cenę paliwa z województwa, gdzie ma siedzibę zamawiający. Dane takie można znaleźć w Internecie (np. na stronie https://www.e-petrol.pl/notowania/rynek-krajowy/ceny-stacje-paliw).
Wykonywanie usług przez pracowników tymczasowo zatrudnionych przez agencję pracy tymczasowej na podstawie umowy o pracę, może zostać uznane za spełnienie wymogu zatrudnienia, o którym mowa w art. 29 ust. 3a ustawy Pzp.
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.