Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Omyłkowy brak informacji o zamówieniu podobnym w ogłoszeniu - czy mimo to wolno je zlecić?

KIO

Zamawiający nie może udzielić zamówienia podobnego na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 ustawy Pzp, jeżeli nie przewidział go w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego.

Dobrowolne stosowanie Pzp do zamówień podprogowych nie oznacza, że wykonawca może się odwołać

KIO

Jeżeli wartość zamówienia nie przekroczyła 30.000 euro, należy uznać, że procedury opisane w ustawie Pzp zostały zastosowane przez zamawiającego dobrowolnie.

Czy zamawiający sektorowy może zawrzeć umowę ramową w trybie z wolnej ręki?

pzp

W przypadku zamówień sektorowych zawarcie umowy ramowej nie może nastąpić w wyniku zamówienia z wolnej ręki. Za to istnieje możliwość zawarcia umowy ramowej na 8 lat.

Zamówienia sektorowe współfinansowane z UE - zasady żądania wadium i OPZ

producent

Zamawiający nie może wskazać w zapytaniu ofertowym wyłącznie dwóch producentów zaworów, nie dopuszczając równoważnych ofert.

Trudne negocjacje z dostawcą prądu - jak podpisać nową umowę?

zamawiający

Zamawiający w pierwszej kolejności jest zobowiązany oszacować wartość zamówienia.

Jak oszacować zakupy związane z wyposażeniem publicznego ZOZ?

EKG

Dla ustalenia czy w danym przypadku mamy do czynienia z jednym zamówieniem, czy też z odrębnymi zamówieniami, konieczna jest analiza okoliczności konkretnego przypadku.

Jakie postanowienia opisu przedmiotu zamówienia zapewnią Ci jednolitość floty maszyn?

zamawiający

Przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty.

Czy ceną oferty może być stawka za roboczogodzinę?

pzp

W sytuacjach niepewnych, tam gdzie trudno oszacować pełen zakres prac, można przewidzieć prawo opcji. Wówczas ustala się zakres zamówienia, który na pewno zostanie zrealizowany oraz zakres zamówienia (maksymalny), który będzie mógł (ale nie będzie musiał) być wykonany w określonych przypadkach.

Brak rozwiązań równoważnych na rynku - jak sporządzić opis przedmiotu zamówienia?

oprogramowanie

W każdym przypadku określonym w art. 29 ust. 3 ustawy Pzp zamawiający jest zobowiązany wprowadzić w opisie przedmiotu zamówienia sformułowanie "lub równoważne".