Czy przy licytacji nieruchomości potrzebne jest pełnomocnictwo?
W praktyce licytacji nieruchomości zagadnienie udzielania pełnomocnictw budzi wątpliwości i nastręcza problemy licytantom i ich pełnomocnikom.
W praktyce licytacji nieruchomości zagadnienie udzielania pełnomocnictw budzi wątpliwości i nastręcza problemy licytantom i ich pełnomocnikom.
Przybliżamy dwa pojęcia stosowane przy postępowaniu egzekucyjnym prowadzonym przez komornika - egzekucja sądowa oraz egzekucja administracyjna.
Komornik sądowy jest uprawniony na drodze publicznej licytacji do sprzedaży nieruchomości.
Przetarg (licytacja) odbywa się ustnie. Postąpienie nie może wynosić mniej niż jeden procent ceny wywołania, z zaokrągleniem wzwyż do pełnych złotych.
Obwieszczenie o licytacji komornik sądowy zamieszcza, co najmniej dwa tygodnie przed jej terminem na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń sądu sprawującego nadzór nad egzekucją z nieruchomości, w lokalu organu gminy właściwego ze względu na miejsce położenia nieruchomości oraz na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej (centralnego organu samorządu zawodowego komorników pod adresem: https://licytacje.komornik.pl).
W ujęciu prawnym, restrukturyzacja ma nieco inne znaczenie i oznacza pewien zazwyczaj zamierzony proces, zmierzający do uniknięcia dotkliwych skutków zdarzeń, które miały miejsce wcześniej albo niebawem się wydarzą.
Pozytywne zaopiniowanie likwidacji przygotowanej poprzez wskazanie, że cena uzyskana z likwidacji na zasadach ogólnych, pomniejszona o koszty likwidacji na tych zasadach będzie diametralnie niższa niż cena oferowana przez inwestora, nie mówiąc już o czarnym scenariuszu. Stanowczo rekomenduję Pre Pack, lecz oczywiste, że decyzję będzie podejmował sąd.
Pre Pack, bo takiej nazwy łatwiej używać, to szybka możliwość sprzedaży przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części albo składników majątkowych stanowiących znaczną część upadającego przedsiębiorstwa, która następuje wraz z ogłoszeniem upadłości tego podmiotu, którego majątek jest sprzedawany.
Podobnie jak w przypadku firm to Sąd upadłościowy ogłasza upadłość osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej "tzw. konsumenta".
Żadna firma czy osoba nie ma takiej "mocy sprawczej", aby ogłosić swoją upadłość.
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.