Jak postępować z ofertami zawierającymi błędy w załącznikach cenowych
Zamówienia klasyczne, których wartość nie przekracza kwoty 130 000 złotych, podlegają wyłączeniu spod stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp).
Zamówienia klasyczne, których wartość nie przekracza kwoty 130 000 złotych, podlegają wyłączeniu spod stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp).
Wskazaną omyłkę należy poprawić na podstawie art. 223 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Komornik sądowy przystępuje do egzekucji ze świadczenia emerytalno-rentowych poprzez ich zajęcie. Odpis zajęcia egzekucyjnego komornik sądowy doręcza dłużnikowi oraz dłużnikowi wierzytelności tj. podmiotowi wypłacającemu świadczenia dłużnikowi, np. Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych.
Przedmiotem odwołania wniesionego do Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie znak: 554/23 było dokonanie oceny, na ile brak możliwości sprawdzenia danych składającego ofertę przez platformę e-Zamówienia wpływa na konieczność odrzucenia oferty.
Komornik sądowy przystępuje do egzekucji z wynagrodzenia za pracę poprzez jego zajęcie. W tym celu komornik zawiadamia dłużnika, że do wysokości egzekwowanego długu i do całkowitej jego spłaty, nie wolno mu odbierać wynagrodzenia, ani też nim rozporządzać poza częścią wolną od zajęcia.
Zamawiający prowadząc postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego powinien weryfikować dane przedstawione przez wykonawców w złożonych ofertach między innymi przez sięgnięcie do innych źródeł niż dokumenty przedstawione przez wykonawców i nie ograniczać się wyłącznie do zbadania czy wykonawcy zamieścili w swoich dokumentach formułki przez zamawiającego oczekiwane.
Przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych wymagają od wykonawców przedstawienia dowodów wykonania zapłaty na rzecz podwykonawców, jedynie w kontraktach dotyczących robót budowlanych, których termin wykonania przekracza 12 miesięcy.
Komornik sądowy dokonuje zajęcia rachunków bankowych elektronicznie za pośrednictwem systemu Ognivo. Komunikacja pomiędzy bankami a komornikiem sądowym odbywa się elektronicznie.
Komornik sądowy, co do zasady, nie może zająć dłużnikowi na rachunku bankowym wszystkich środków pieniężnych. Wyjątek stanowi np. egzekucja świadczeń alimentacyjnych, kiedy zajęcie komornika sądowego obejmuje wszystkie środki na rachunku bankowym (nie ma kwoty wolnej od egzekucji).
Jak wynika z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2021 r., doszło nie tylko do rozszerzenia katalogu obowiązkowych klauzul umownych, ale również (przynajmniej w teorii) do wyrównania praw oraz obowiązków wykonawców i zamawiających wynikających za zawartych umów o realizację zamówienia publicznego.
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.