Kategorie i rodzaje egzekucji sądowej - egzekucja świadczeń niepieniężnych
Jakie są kategorie i rodzaje egzekucji niepieniężnych?
Jakie są kategorie i rodzaje egzekucji niepieniężnych?
Jakie są kategorie i rodzaje egzekucji pieniężnych?
Na czym polega zabezpieczenie roszczeń pieniężnych? Co może zrobić sąd, kiedy przedmiotem zabezpieczenia nie jest roszczenie pieniężne? Kiedy zabezpieczeniem roszczeń może być zakaz publikacji? Między innymi na te pytania odpowiada druga część poradnika "Zabezpieczenie roszczeń przed procesem lub w trakcie procesu".
Zabezpieczenie roszczeń w postępowaniu cywilnym ma chronić powoda lub przyszłego wierzyciela przed wyzbyciem się majątku przez pozwanego lub przyszłego dłużnika.
Kto może być pełnomocnikiem w postępowaniu egzekucyjnym? Jakie ma prawa i obowiązki?
Jeżeli komornik nie może doręczyć korespondencji pozwanemu pod znany adres zamieszkania, powód ma prawo wystąpić o ustalenie aktualnego adresu zamieszkania pozwanego.
Aby powód mógł wszcząć proces cywilny, czasami musi doręczyć pozwanemu korespondencję za pośrednictwem komornika sądowego. Kiedy tak się dzieje i jak to wygląda?
Tutuł wykonawszy - co to takiego? Do czego jest potrzebny? Kto go wydaje?
Podstawowym organem egzekucyjnym jest komornik sądowy, któremu przyznano najwięcej uprawnień.
Komornicza licytacja ruchomości to jeden ze sposobów sprzedaży ruchomości dłużnika. Kto nie może uczestniczyć w licytacji ruchomości? Jak ona przebiega? Kiedy nabywca musi zapłacić za wylicytowaną ruchomość? Co się dzieje, jeżeli licytacja nie doszła do skutku?
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.