Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Pilny przetarg. Czy zamawiający może dowolnie skrócić termin składania ofert?

Komunikaty.pl

W przypadku przetargu nieograniczonego (tryb udzielenia zamówienia publicznego o wartości przekraczającej progi unijne) ustawa Prawo zamówień publicznych określa, że termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.

Dodatkowe prace budowlane nieujęte w zamówieniu publicznym a ustawa Pzp

Komunikaty.pl

Zgodnie z art.30 ust. 4 Pzp, w przypadku zamówień udzielanych w częściach, do udzielenia zamówienia na daną część zamawiający może stosować przepisy ustawy właściwe dla wartości tej części zamówienia, jeżeli jej wartość jest mniejsza niż wyrażona w złotych równowartość kwoty 80 tys. euro dla dostaw lub usług oraz 1 mln euro dla robót budowlanych, pod warunkiem, że łączna wartość tych części wynosi nie więcej niż 20 proc. wartości zamówienia.

Czy sąd może wstrzymać działania komornika?

komornik

W postępowanie egzekucyjne, które toczy się przed komornikiem sądowym jako organem egzekucyjnym, w określonych sytuacjach może ingerować sąd.

Odrzucenie oferty w której brakuje wymaganych danych - analiza przypadku

Komunikaty.pl

Art. 226 ust. 1 Pzp zawiera katalog przesłanek odrzucenia oferty.

W jaki sposób wyznaczyć termin negocjacji? Terminy negocjacji w postępowaniu zamówień publicznych

Komunikaty.pl

Brak jest w przepisach Pzp regulacji odnoszącej się do terminu wyznaczenia negocjacji w trybie zamówienia z wolnej oraz trybie podstawowym z możliwością negocjacji.

Ugodowe rozwiązanie sporu dotyczącego kar umownych w ramach Pzp

Komunikaty.pl

Ustawa Prawo zamówień publicznych ogranicza zasadę równości stron w stosunkach cywilnoprawnych.

Zamówienie z wolnej ręki na małe roboty budowlane - czy można skorzystać z art. 30 ust. 4 ustawy Pzp?

Komunikaty.pl

W odniesieniu do planowanego udzielenia zamówienia na roboty budowlane o wartości poniżej 50 tys. zł netto Zamawiający nie ma obowiązku stosowania przepisów ustawy Pzp.

Umorzenie postępowania egzekucyjnego: kiedy komornik umorzy egzekucję?

komornik

W niektórych przypadkach, kiedy komornik sądowy nie wyegzekwuje świadczenia objętego tytułem wykonawczym w całości lub wyegzekwuje je tylko w części albo w inny sposób nie wykona tytułu wykonawczego, postępowanie egzekucyjne może zostać umorzone.

Zamówienie na dostawę energii z możliwością wznowienia - jak prawidłowo wycenić w świetle Pzp?

Komunikaty.pl

Zgodnie z art. 31 ust. 2 ustawy Pzp, przy ustaleniu wartości zamówienia uwzględnia się największy możliwy zakres tego zamówienia z uwzględnieniem opcji oraz wznowień.

Pzp. Kiedy należy sporządzić raport dotyczący opóźnienia w realizacji umowy?

Komunikaty.pl

Zamawiający nie musi sporządzać raportu z realizacji zamówienia w sytuacji, gdy umowa została wykonana w terminie zgodnie z umową i jej aneksami.