Odrzucenie oferty w której brakuje wymaganych danych - analiza przypadku
Art. 226 ust. 1 Pzp zawiera katalog przesłanek odrzucenia oferty.
Art. 226 ust. 1 Pzp zawiera katalog przesłanek odrzucenia oferty.
Brak jest w przepisach Pzp regulacji odnoszącej się do terminu wyznaczenia negocjacji w trybie zamówienia z wolnej oraz trybie podstawowym z możliwością negocjacji.
Ustawa Prawo zamówień publicznych ogranicza zasadę równości stron w stosunkach cywilnoprawnych.
W odniesieniu do planowanego udzielenia zamówienia na roboty budowlane o wartości poniżej 50 tys. zł netto Zamawiający nie ma obowiązku stosowania przepisów ustawy Pzp.
W niektórych przypadkach, kiedy komornik sądowy nie wyegzekwuje świadczenia objętego tytułem wykonawczym w całości lub wyegzekwuje je tylko w części albo w inny sposób nie wykona tytułu wykonawczego, postępowanie egzekucyjne może zostać umorzone.
Zgodnie z art. 31 ust. 2 ustawy Pzp, przy ustaleniu wartości zamówienia uwzględnia się największy możliwy zakres tego zamówienia z uwzględnieniem opcji oraz wznowień.
Zamawiający nie musi sporządzać raportu z realizacji zamówienia w sytuacji, gdy umowa została wykonana w terminie zgodnie z umową i jej aneksami.
W każdym sposobie egzekucji komornik musi pozostawić określoną część lub kwotę dłużnikowi, co oznacza, że nie może prowadzić egzekucji z całości wynagrodzenia, wierzytelności lub świadczenia.
Wykonawca powinien wystąpić do wykonawcy z wezwaniem do uzupełnienia oświadczenia o podwykonawcy.
Wykonawca, który uzyska zamówienie publiczne w trybie z wolnej ręki w ramach tzw. in-house (art. 214 ust. 1 pkt. 11-13 Prawa zamówień publicznych) nie może powierzyć wykonania części zamówienia podwykonawcy w zakresie dotyczącym głównego przedmiotu zamówienia (patrz: art. 214 ust. 9 ustawy PZP).
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.