Kilka spraw komorniczych: ile może zająć komornik?
W każdym sposobie egzekucji komornik musi pozostawić określoną część lub kwotę dłużnikowi, co oznacza, że nie może prowadzić egzekucji z całości wynagrodzenia, wierzytelności lub świadczenia.
W każdym sposobie egzekucji komornik musi pozostawić określoną część lub kwotę dłużnikowi, co oznacza, że nie może prowadzić egzekucji z całości wynagrodzenia, wierzytelności lub świadczenia.
Wykonawca powinien wystąpić do wykonawcy z wezwaniem do uzupełnienia oświadczenia o podwykonawcy.
Wykonawca, który uzyska zamówienie publiczne w trybie z wolnej ręki w ramach tzw. in-house (art. 214 ust. 1 pkt. 11-13 Prawa zamówień publicznych) nie może powierzyć wykonania części zamówienia podwykonawcy w zakresie dotyczącym głównego przedmiotu zamówienia (patrz: art. 214 ust. 9 ustawy PZP).
Opcja jest możliwa do zastosowania, gdy zamawiający oprócz zakresu podstawowego zamówienia planuje jakieś dodatkowe elementy, albo zamówienie więcej przedmiotu zamówienia, niż planuje w danym momencie.
W pierwszej kolejności należy ustalić, czy zamawiający w tej sytuacji jest w stanie wybrać ofertę najkorzystniejszą.
Do udzielania zamówień realizacyjnych w zakresie umowy ramowej, większość obowiązków wynika z samodzielnych ustaleń zamawiającego.
Aby zastosować art. 30 ust. 4 ustawy Pzp zamawiający musi wykazać spełnianie przesłanek tego przepisu.
Czynności komornika sądowego podejmowane zarówno w toku egzekucji, jak i w toku innych postępowań, co do zasady podlegają zaskarżeniu.
Podmioty kwalifikowane jako odrębni zamawiający, nie są zobowiązane do łącznego szacowania wartości zamówień tożsamych, nawet jeżeli ich realizacja służy osiągnięciu wspólnego celu.
Instytucja wezwania wykonawcy do wyjaśnienia treści oferty każdorazowo ma na celu usunięcie wszelkich wątpliwości zamawiającego.
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.