Czy komornik zajmuje się tylko egzekucją długów?
Podstawowym zadaniem komornika sądowego jest prowadzenie postępowań egzekucyjnych w oparciu o tytuły wykonawcze
Podstawowym zadaniem komornika sądowego jest prowadzenie postępowań egzekucyjnych w oparciu o tytuły wykonawcze
Niespłacanie rat kredytu, zaleganie z zapłaceniem mandatu czy nieopłacony czynsz mogą sprawić, że pewnego dnia do drzwi zapuka nam komornik, który będzie mógł rozpocząć wobec nas postępowanie egzekucyjne. Warto jednak wiedzieć, że nie ma prawa on zająć całego majątku i wszystkich naszych świadczeń.
Katalog sytuacji uprawniających do rezygnacji z wezwania do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny na podstawie art. 224 ust. 2 pkt. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych ma charakter otwarty.
Rosnące zobowiązania czy niespłacane długi mogą doprowadzić do zajęcia komorniczego konta bankowego. Czy komornik ma prawo zająć także emeryturę? Dowiecie się tego z poniższego artykułu.
Egzekucja komornicza może ciągnąć się latami. Co jednak w przypadku, gdy komornik nie ma z czego ściągnąć długu? Tego dowiecie się z tekstu.
Ustawa Prawo zamówień publicznych w art. 275 pkt. 2 przewiduje możliwość udzielenia zamówienia w trybie podstawowym w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy a następnie zamawiający może prowadzić negocjacje w celu ulepszenia treści ofert, które podlegają ocenie w ramach kryteriów oceny ofert, a po zakończeniu negocjacji zamawiający zaprasza wykonawców do składania ofert dodatkowych.
Alimenty są to regularne, obligatoryjne świadczenia, które polegają na dostarczaniu środków utrzymania członkom rodziny. Czym jest komornicza egzekucja alimentów? Kiedy dochodzi do jej zakończenia?
Komornik sądowy podlega nadzorowi judykacyjnemu, administracyjnemu oraz nadzorowi wewnętrznemu samorządu komorniczego.
Część dłużników i alimenciarzy próbuje znaleźć różne sposoby, żeby uchronić się przed egzekucją komorniczą. Czy istnieją takie konta, których komornik nie może zająć? Odpowiedź znajdziecie w tekście.
Komornik może odzyskać dług, m.in. poprzez zajęcia części wynagrodzenia dłużnika. Jaka kwota jest wolna od zajęcia komorniczego w 2023 roku?
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.