Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Jedno postępowanie czy dwa? Zasady udzielania zamówień publicznych przez samorządy

Komunikaty.pl

Plan powinien przewidywać taką liczbę postępowań, jaka w rzeczywistości jest planowana do przeprowadzenia przez zamawiającego. Oznacza to, że jeżeli zamawiający planuje podział zamówienia na części i procedowanie ich udzielenia w ramach kilku postępowań, należy taki zamiar uzewnętrznić w planie poprzez dodanie kilku odrębnych pozycji.

Czy możliwe są negocjacje z jednym wykonawcą w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 ust. 2 ustawy Pzp?

Komunikaty.pl

Czy w trybie podstawowym z możliwością przeprowadzenia negocjacji (art. 275 ust. 2 ustawy Pzp) w przypadku, gdy w postępowaniu złożono tylko jedną ofertę, można z tym wykonawca przeprowadzić negocjacje? Ponadto informacja - w dokumentacji postępowania zamawiający nie ograniczał liczby wykonawców, których zaprosi do negocjacji.

Czy wykonawca może zlecić całość zamówienia podwykonawcy?

Komunikaty.pl

W sytuacji opisanej w pytaniu zamawiający powinien ustalić konkretnie w jaki sposób podmiot trzeci udostępni swoje zasoby i czy wykonawca faktycznie nie będzie brał udziału w realizacji zamówienia.

Jak stosować rozporządzenie unijne i specustawę polską w postępowaniach krajowych z dofinansowaniem unijnym

Komunikaty.pl

Zamawiający prowadzi postępowanie krajowe z dofinansowaniem unijnym. Żąda od wykonawców oświadczenia o niepodleganiu, które uwzględnia również art. 7 specustawy. Czy w takiej sytuacji wykonawcy powinni być badani zgodnie z rozporządzeniem unijnym a nie tylko specustawy polskiej.

Waloryzacja wynagrodzenia w umowach na usługi wsparcia technicznego

Komunikaty.pl

Zrozumienie art. 439 ustawy Prawo zamówień publicznych w kontekście płatności z góry.

Informacje dotyczące podstaw wykluczenia w ogłoszeniu o zamówieniu unijnym: jak je umieścić?

Komunikaty.pl

Według Prawa zamówień publicznych zamawiający przygotowuje ogłoszenia zgodnie z wzorami standardowych formularzy, określonymi w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2015/1986 z 11 listopada 2015 r., ustanawiającym standardowe formularze do publikacji ogłoszeń w dziedzinie zamówień publicznych

Kiedy i jak prowadzić negocjacje oraz badania rażąco niskich cen

Komunikaty.pl

Decyzję o tym, czy do prowadzenia negocjacji dojdzie czy nie, zamawiający podejmuje po ocenie złożonych w odpowiedzi na ogłoszenie ofert

Odrzucenie oferty wykonawcy z powodu niezgodności danych platforma zakupowa a CEiDG

Komunikaty.pl

Wykonawca ma obowiązek złożyć ofertę, zgodnie z przepisami ustawy Pzp.

Wybór najkorzystniejszej oferty po terminie związania ofertą w postępowaniu zamówień publicznych: Sankcje i zalecenia dla zamawiających

Komunikaty.pl

Zamawiający prowadzi postępowanie. Dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty lecz po terminie związania ofertą. Zapomniał przedłużyć oraz zapomniał zapytać się czy można wybrać ofertę po tym terminie. Oczywiście wykonawca podpisuje umowę. Jakie sankcje grożą zamawiającemu za takie działanie?

Czy komornik może wejść do domu dłużnika?

Komunikaty.pl

W toku postępowania egzekucyjnego komornik sądowy dokonuje szeregu czynności. Czynności te można podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich stanowią czynności podejmowane w kancelarii komorniczej, a drugą grupę stanowią czynności podejmowane w miejscu zamieszkania lub siedziby dłużnika w przypadku dłużników prowadzących działalność gospodarczą.