Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Przewaga dialogu konkurencyjnego nad negocjacjami

Komunikaty.pl

Ustawa Prawo zamówień publicznych przewiduje tryb przetargu nieograniczonego jako trybu podstawowego, którego zastosowania nie wymaga zaistnienia szczególnych okoliczności określonych przepisami tej ustawy. Zastosowanie innych trybów - w tym: negocjacji z ogłoszeniem lub dialogu konkurencyjnego - wymaga ziszczenia się okoliczności wskazanych w przepisach ustawy PZP.

Czy komornik może odebrać dłużnikowi samochód?

komornik

Jednym ze sposobów egzekucji świadczeń pieniężnych jest egzekucja z ruchomości. Najczęściej ruchomością, która podlega zajęciu jest samochód. Komornik sądowy może zająć ruchomości dłużnika będące w jego władaniu albo we władaniu samego wierzyciela, który do nich skierował egzekucję.

Cechy charakterystyczne zamówienia publicznego

Komunikaty.pl

Zamówieniem publicznych w rozumieniu ustawy Pzp. jest każda umowa odpłatna zawierana między zamawiającym a wykonawcą, której przedmiotem jest nabycie przez zamawiającego od wybranego wykonawcy robót budowlanych, dostaw lub usług.

Co może zrobić komornik, jeżeli dłużnik nie ma majątku?

komornik

Komornik sądowy po wszczęciu postępowania egzekucyjnego ustala i gromadzi informacje o majątku dłużnika. Jeżeli okaże się, że dłużnik nie posiada żadnego majątku, to komornik umorzy postępowanie wobec bezskuteczności egzekucji.

Zasady weryfikacji spełniania warunków umowy w kontekście przetargów na odbiór odpadów komunalnych

odpady komunalne

Analiza związana z wymogiem systemu monitoringu

Podział Zamówień Publicznych na części: Obowiązki i zasady dla zamawiającego

Komunikaty.pl

Zamawiający może udzielić zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia, lub dopuścić możliwość składania ofert częściowych w ramach jednego postępowania o udzielenie zamówienia, określając zakres i przedmiot części oraz wskazując, czy ofertę można składać w odniesieniu do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia.

Zasady przekazywania ogłoszeń o modyfikacjach do Dziennika Urzędowego UE

Czy należy przekazać do Dziennika Urzędowego UE ogłoszenie o modyfikacjach (F 20) w postępowaniu powyżej progów unijnych na dostawy, w przypadku odstąpienia od umowy za porozumieniem stron z uwagi na okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy?

Jak skutecznie zarządzać awaryjnymi zakupami sprzętu IT w ramach zamówień publicznych. Studium przypadku drukarki

Komunikaty.pl

Zamawiający powinien doliczyć wartość drukarki do sprzętu, który zamierza nabyć jeszcze w tym roku (zakładam, że zachodzą tutaj kryteria tożsamości podmiotowej i przedmiotowej).

Zaangażowanie wykonawcy w przygotowanie postępowania w kontekście budżetu obywatelskiego

Komunikaty.pl

Implikacje dla konkurencji i zasad udzielania zamówień publicznych

Interpretacja poświadczeń wykonawcy w kontekście rozporządzenia o podmiotowych środkach dowodowych

Komunikaty.pl

Nie istnieją podyktowane jakimikolwiek przepisami prawa sformułowania, które dla swojej ważności powinny zawierać referencje.