Czy jest możliwe wykluczenie podwykonawców w umowie Pzp poniżej 130 tys. zł?
W procedurach poniżej 130 tys. zł nie stosujemy regulacji Prawa zamówień.
W procedurach poniżej 130 tys. zł nie stosujemy regulacji Prawa zamówień.
Zgodnie z art. 82 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) zamawiający sporządza roczne sprawozdanie o udzielonych zamówieniach publicznych, w tym o zamówieniach których wartość jest mniejsza niż 130 000 złotych, a także o zamówieniach sektorowych oraz zamówieniach w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa.
Wobec OSP, nie będącej jednostką sektora finansów publicznych, nie mają zastosowania przepisy ustawy o finansach publicznych.
Urzędy i instytucje mają trudniej niż biznes. - Nie mogą tak po prostu kupić tego, co same uznają za najlepsze - mówi Szymon Sikorski, szef agencji Publicon.
Modyfikacja wprowadzona przez wykonawcę nie dyskwalifikuje automatycznie jego oferty.
W procedurze odwróconej należy zbadać wszystkie oferty pod kątem przesłanek odrzucenia.
Na podstawie art. 223 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, zamawiający poprawia w ofercie oczywistą omyłkę rachunkową.
Sporządzenie STWiORB jest jednym z niezbędnych dokumentów składających się na opis przedmiotu zamówienia, także gdy przedmiot ten stanowi remont.
Zabezpieczenie jest rodzajem gwarancji, przysługującej uprawnionemu do przygotowania się do wykonania właściwego obowiązku, który zostanie nałożony na obowiązanego orzeczeniem sądu. Stronami postępowania w przedmiocie zabezpieczenia są: uprawniony i obowiązany.
Skutkiem wejścia w życie nowego rozporządzenia są zmiany w zakresie ustalenia nowych, wyższych niż dotychczas obowiązujące, progów stosowania procedur związanych z udzielaniem zamówień publicznych.
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.