Rower publiczny coraz droższy. Czy zniknie z naszych ulic?
Trudna sytuacja finansowa polskich samorządów sprawia, że już wkrótce miejski system roweru publicznego może być usługą dostępną jedynie na zasadach w pełni komercyjnych.
Trudna sytuacja finansowa polskich samorządów sprawia, że już wkrótce miejski system roweru publicznego może być usługą dostępną jedynie na zasadach w pełni komercyjnych.
Lasy Państwowe czynią sobie ziemię poddaną. To największy posiadacz ziemski w Europie i może działać po swojemu, praktycznie bez kontroli. W gospodarce leśnej w Polsce musi się jednak bardzo dużo zmienić. Może ktoś inny powinien się tym zajmować?
Słynny amerykański gangster Al Capone pieniądze pochodzące z nielegalnego handlu alkoholem lokował w pralnie działające legalnie na terenie Chicago. Tak powstał termin "pralnie pieniędzy".
W niełatwych dla przedsiębiorców czasach leasing wciąż jest popularną propozycją.
Wysokie ceny gazu i ropy naftowej zapewniły PGNiG wielkie zyski z eksploatacji złóż w Norwegii i Polsce. Pod tym względem gazowy koncern zdeklasował Orlen, który jesienią ma zlikwidować PGNiG w ramach fuzji.
NSZZ "Solidarność" w Wodach Polskich dąży do strajku. Płace specjalistów - m.in. inżynierów z wykształceniem hydrotechnicznym czy meliorantów - są tak niskie, że pracownicy odpływają. "Nie jesteśmy w stanie znaleźć elektryków. Na rynku zarobią nawet dwa razy więcej" - mówią związkowcy. Z kolei NIK stwierdziła w danych finansowych spółki rozbieżności rzędu kilkuset milionów złotych.
Pod koniec tej dekady na niebie mogą ponownie pojawić się samoloty pasażerskie latające z szybkością ponaddźwiękową. Pierwsze takie maszyny już zamawiają amerykańskie linie lotnicze.
Z listy sankcyjnej wypadł producent surówek Maga Foods. Zaraz pojawią się jednak na niej kolejne firmy. Sejm właśnie skończył nowelizację ustawy o liście. Teraz spółki, którym zarzuca się, że są kontrolowane przez Rosjan, będą sprzedawane bądź przejmowane na własność przez skarb państwa.
Żaden przedsiębiorca nie udźwignie finansowo kontynuowania umów bez waloryzacji wynagrodzenia. To jest prosta droga do upadłości, bankructw oraz masowych zwolnień pracowników - twierdzą firmy budowlane.
Część związków zawodowych całkowicie straci prawo do organizowania strajków. Z przepisów zniknie możliwość strajkowania w geście solidarności z innymi grupami zawodowymi. Centrale związkowe - w tym także NSZZ "Solidarność" - ostro protestują przeciwko zmianom.
Na adres
wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie chęci
otrzymywania alertów.
Prosimy o potwierdzenie w ciągu 24 godzin.