Pytanie:
Prowadzę postępowanie w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa zgodnie z wewnętrznym regulaminem. Pierwszy etap to zgłoszenie chęci przystąpienia do postępowania, drugi – zaproszenie do składania ofert. W zgłoszeniu chęci wpisaliśmy termin realizacji zamówienia, ale z uwagi na przedłużającą się procedurę wiem, że jest on nierealny. Czy jeśli firmy zgłosiły już chęć udziału w postępowaniu, mogę aktualnie zmienić termin realizacji zamówienia? Zadanie jest bardzo pilne, a w regulaminie dopuszczamy możliwość zmiany warunków przetargu.
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Osiedle Starówka" ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie wymiany instalacji gazowej
Ogłoszenie premium 24 dni do końca16.01.2025
WARSZAWA, MazowieckiePrzetargi, Przetargi na dostawę -
Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Suwałkach ogłasza przetarg nieograniczony na dostawę i montaż wyposażenia placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych
Ogłoszenie premium 24 dni do końca16.01.2025
SUWAŁKI, PodlaskiePrzetargi, Przetargi na dostawę
Odpowiedź:
W przypadku, gdy zamawiający udziela zamówienia w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa na podstawie regulaminu, a więc z wyłączeniem stosowania przepisów ustawy Pzp, powinien kierować się postanowieniami tego regulaminu, ale z zachowaniem ogólnych zasad udzielania zamówień.
Przedstawione w pytaniu informacje są dość ogólne, aby możliwe było jednoznaczne udzielenie odpowiedzi na pytanie, tym bardziej, że nie mają tutaj zastosowania przepisy nowej ustawy Pzp.
W świetle posiadanej wiedzy w przypadku udzielania zamówienia w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa na podstawie regulaminu, taki „dokument" jest upubliczniany (np. na stronie internetowej zamawiającego).
Zainteresowani wykonawcy na jego podstawie podejmują decyzję o złożeniu wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (w pytaniu określono to jako „zgłoszenie chęci przystąpienia do postępowania").
Andrzela Gawrońska-Baran
Więcej na www.portalzp.pl
-
Czy wymóg posiadania uprawnień przez wykonawcę wolno sprawdzić dopiero na etapie realizacji umowy?
uprawnieniaZamawiający nie musi wymagać posiadania przez wykonawców odpowiedniej koncesji w ramach postawionego warunku udziału w postępowaniu. -
Jak postąpić, gdy po wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia dokonała się zmiana zamawiającego?
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznegoOsoba, która pełniąc funkcję kierownika zamawiającego, zatwierdziła wprowadzoną zmianę treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, jest zobowiązana do złożenia oświadczenia w kwestii istnienia lub nieistnienia okoliczności powodujących wyłączenie z postępowania określonych w art. 17 ust. 1 ustawy Pzp. -
Co zrobić z brakami we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu z dziedziny obronności?
przetarg dwustopniowyPrzepisy ustawy Pzp nie regulują wprost czynności zamawiającego odnoszących się do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, w tym do jego odrzucenia np. z powodu braku w nim treści wskazanych we wzorze.