BZP: Dostawa oleju napędowego na potrzeby Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) z siedzibą przy ul. Bagiennej 77 w Inowrocławiu.
19.11.2024
2024/BZP 00602426/01
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Dane ogłoszeniodawcy znajdują się w treści ogłoszenia.
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa oleju napędowego na potrzeby Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) z siedzibą przy ul. Bagiennej 77 w Inowrocławiu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 091581150
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. ks. Piotra Wawrzyniaka 33
1.5.2.) Miejscowość: Inowrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: p.bysikiewicz@pgkimino.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pgkimino.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Prowadzenie składowiska odpadów, produkcja kompostu, biogazu, inne.
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa oleju napędowego na potrzeby Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) z siedzibą przy ul. Bagiennej 77 w Inowrocławiu.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1f642bd0-ea46-4df5-b753-69fec3bbf86b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00602426
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00100893/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa oleju napędowego na potrzeby Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) z siedzibą przy ul. Bagiennej 77 w Inowrocławiu
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://pgkimino.ezamawiajacy.pl3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://pgkimino.ezamawiajacy.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: określono w pkt 4 SWZ "Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej".
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna RODO, określa załącznik nr 7 do SWZ.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: PZP.18/2024
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju napędowego do zbiornika naziemnego mieszczącego się w Inowrocławiu przy ulicy Bagiennej 77 - Regionalna Instalacja do Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK).
2. Zakres i ilość dostaw objętych zamówieniem:
1) olej napędowy – przewidywane zapotrzebowanie roczne ok. 180.300 litrów;
2) jednorazowa dostawa oleju napędowego nie przekroczy 5.000 litrów.
3. Zamawiający gwarantuje minimalną realizację umowy na poziomie co najmniej 60% kwoty łącznego zobowiązania.
4. Kwota łącznego zobowiązania stanowi kwotę wyliczoną na podstawie ceny za 1 litr oleju napędowego brutto podanej w ofercie i przewidywanej wielkości zamówienia, tj. ok. 180.300 litrów.
5. Wskazana wielkość zamówienia jest wielkością szacunkową i uzależniona będzie od faktycznych potrzeb Zamawiającego. W przypadku mniejszego zapotrzebowania na olej wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia wobec Zamawiającego.
6. Dostawy oleju napędowego odbywać się będą sukcesywnie, z częstotliwością wynikającą z potrzeb Zamawiającego na podstawie zgłoszeń przez osobę upoważnioną ze strony Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK). Zgłoszenia dokonywane będą za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail Wykonawcy lub telefonicznie. Wykonawca niezwłocznie (najpóźniej w tym samym dniu od przesłania zgłoszenia pocztą elektroniczną) potwierdzi otrzymanie (e-mailem) przyjęcie zamówienia.
7. Dostawy oleju napędowego będą dostarczane do Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK), ul. Bagienna 77, 88-100 Inowrocław, w ciągu 2 dni roboczych, licząc od dnia następnego po zgłoszeniu, o którym mowa w pkt 6, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 14:00.
8. Dokumentem potwierdzającym każdorazowo odbiór przez Zamawiającego danej partii dostarczonego oleju napędowego jest dowód przyjęcia podpisany przez osobę upoważnioną ze strony Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK).
9. Osobą wyznaczoną do realizacji przedmiotu umowy ze strony Zamawiającego jest p. Mikołaj Gajewski – Zastępca Kierownik Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK).
10. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) dostawy oleju będą dokonywane transportem Wykonawcy, na jego koszt i ryzyko;
2) używania specjalistycznego sprzętu posiadającego wymagane badania i atesty oraz wyposażonego w licznik (legalizowany) przepompowywanego oleju oraz inne urządzenia niezbędne do bezproblemowego przepompowania oleju do zbiornika;
3) dostarczania oleju napędowego wyłącznie z bieżącej produkcji (maksymalnie trzy miesiące od daty produkcji); Wykonawca gwarantuje jego trwałość (przydatność do wykorzystania) na okres co najmniej trzech miesięcy od dnia dostawy;
4) dostarczania oleju napędowego dostosowanego do pory roku i panujących warunków atmosferycznych. Przy ekstremalnie niskich temperaturach (tj. od - 15 stopni Celsjusza), w szczególności w okresie od listopada do lutego Wykonawca na zamówienie i wg potrzeb Zamawiającego zobowiązany będzie dostarczać olej arktyczny.
11. Wykonawca dostarczy przy każdej dostawie aktualne świadectwo jakości producenta oleju napędowego, wystawione przez akredytowane laboratorium, dotyczące partii produkcji, z której pochodzi dostawa. Na świadectwie jakości oleju napędowego powinno być zawarte oświadczenie Wykonawcy, że świadectwo dotyczy partii oleju z dnia dostawy.
12. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonywania kontroli jakości dostarczonego oleju napędowego (jeden raz na kwartał), poprzez wykonanie na koszt Wykonawcy, badań w niezależnym laboratorium akredytowanym przez Polskie Centrum Akredytacji, w zakresie badanych cech oleju napędowego (parametrów wymienionych w załączniku nr 3 do Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1018).
13. Próbka paliwa do badań pobrana zostanie z wybranej przez Zamawiającego losowo dostawy, w obecności pracownika (kierowcy) Wykonawcy i oplombowana. Analizę pobranych próbek przeprowadzi akredytowane laboratorium wskazane przez Zamawiającego na zgodność parametrów oferowanego oleju z dołączonym do dostawy świadectwem jakości.
14. Wykonawca zobowiązuje się do dostawy przez cały okres trwania umowy oleju napędowego o parametrach spełniających wymogi normy PN-EN 590:2022-08 oraz ponosi pełną odpowiedzialność za szkody powstałe u Zamawiającego w wyniku niedotrzymania parametrów oleju. W przypadku dostaw niespełniających normy oraz w przypadku ewentualnych szkód (awaria lub zniszczenie silnika pojazdu lub urządzenia) w wyniku dostaw, Wykonawca zobowiązuje się niezwłocznie do ich usunięcia lub pokrycia Zamawiającemu poniesionych szkód.
15. Dostarczany olej napędowy musi spełniać wymagania jakościowe dla paliw ciekłych zgodnie z:
1) Normą PN-EN 590:2022-08 - „Paliwa do pojazdów samochodowych - Oleje napędowe - wymagania i metody badań”;
2) Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. 2024 poz. 1018).
3) Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie metod badania jakości paliw ciekłych (Dz. U. 2024 poz. 1058).
4.2.6.) Główny kod CPV: 09134100-8 - Olej napędowy
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: określono w pkt 22 SWZ.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 80,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Stały upust (U) liczony od 1 litra oferowanego oleju napędowego
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający, na podstawie art. 112 ustawy Pzp określa następujące warunki udziału w postępowaniu dot.:1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie;
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy posiadają aktualną koncesję potwierdzającą posiadanie uprawnień na obrót paliwami ciekłymi.
Ocena potwierdzenia spełniania warunku zostanie dokonana przez Zamawiającego na podstawie złożonego oświadczenia;
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy posiadają ubezpieczoną odpowiedzialność cywilną w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 800 000,00 zł.
Ocena potwierdzenia spełniania warunku zostanie dokonana przez Zamawiającego na podstawie złożonego oświadczenia;
4) zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Podmiotowe środki dowodowe składane na wezwanie Zamawiającego przez Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualne na dzień ich złożenia (zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy Pzp), na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, tj. w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp - odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, z zastrzeżeniem art. 127 ust. 2 oraz 274 ust. 4 ustawy Pzp.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający nie wymaga złożenia podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 8.2 SWZ, tj. dotyczących uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów oraz sytuacji ekonomicznej lub finansowej.
Ocena potwierdzenia spełniania ww. warunków zostanie dokonana przez Zamawiającego na podstawie złożonego oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy na zasadzie spełnia/nie spełnia.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający nie wymaga przedmiotowych środków dowodowych.5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1. Wykonawca składa wraz z ofertą (zgodnie z pkt 11 SWZ):1) formularz ofertowy, którego wzór określa zał. nr 2 do SWZ;
2) oświadczenie o:
a) niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu,
b) braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507). Wzór oświadczenia, o którym mowa w lit. a) i b) określa zał. nr 3 do SWZ;
3) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z którego będzie wynikać, które części zamówienia wykonają poszczególni wykonawcy (jeżeli dotyczy). Wzór oświadczenia określa zał. nr 4 do SWZ;
4) zobowiązanie podmiotu (jeżeli dotyczy) udostępniającego zasoby; Wzór zobowiązania określa zał. nr 5 do SWZ;
5) zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa (jeżeli dotyczy);
6) wykaz części zamówienia, której wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom (jeżeli dotyczy). Wzór określa zał. nr 6 do SWZ;
7) pełnomocnictwo, z którego wynika prawo do podpisania oferty (jeżeli dotyczy).
2. Dokumenty lub oświadczenia Wykonawca składa, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub osobistym.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, w tym celu muszą wykazać, że:1) wspólnie spełniają warunki udziału w postepowaniu;
2) w stosunku do żadnego z nich nie zachodzi jakakolwiek podstawa do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4, 5 i 7 ustawy Pzp oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507);
3) ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania;
4) muszą ustanowić pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Pełnomocnictwo musi mieć formę pisemną lub kopię potwierdzoną przez notariusza;
5) przed zawarciem umowy o niniejsze zamówienie publiczne, jeżeli oferta konsorcjum zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający wezwie do przedstawienia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców;
6) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mają obowiązek dołączyć do oferty oświadczenie, z którego będzie wynikać, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy;
7) przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Projektowane postanowienia umowy określa zał. nr 8 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją przez wykonawcę projektowanych postanowień umowy.2. Zamawiający przewiduje zmiany umowy na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 w następujących przypadkach i zakresie:
1) dopuszczalna jest zmiana terminu wykonania w przypadku, gdy wystąpią warunki siły wyższej, które uniemożliwiły wykonanie umowy w dotychczas ustalonym terminie;
2) zmiany ilości zamawianych dostaw oleju napędowego w stosunku do przewidywanych przez Zamawiającego.
3. Umowa może zostać zmieniona w sytuacji wystąpienia okoliczności wskazanych w pkt 26.2 lub jeżeli zmiana jest dopuszczalna na podstawie przepisów ustawy Pzp.
4. Każda ze stron umowy może zawnioskować o jej zmianę. W celu dokonania zmiany umowy strona o to wnioskująca zobowiązana jest do złożenia drugiej stronie propozycji zmiany w terminie 7 dni od dnia zaistnienia okoliczności będących podstawą zmiany.
5. Wniosek o zmianę umowy powinien zawierać co najmniej:
1) zakres proponowanej zmiany;
2) opis okoliczności faktycznych uprawniających do dokonania zmiany.
6. W przypadku złożenia wniosku o zmianę druga strona jest zobowiązana w terminie do 7 dni od dnia otrzymania wniosku do ustosunkowania się do niego. Przede wszystkim druga strona może:
1) zaakceptować wniosek o zmianę;
2) wezwać stronę wnioskującą o zmianę do uzupełnienia wniosku lub przedstawienia dodatkowych wyjaśnień wraz ze stosownym uzasadnieniem takiego wezwania;
3) zaproponować podjęcie negocjacji treści umowy w zakresie wnioskowanej zmiany;
4) odrzucić wniosek o zmianę; odrzucenie wniosku o zmianę powinno zawierać uzasadnienie.
7. Zmiana umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.
8. Z negocjacji treści zmiany umowy strony sporządzają notatkę przedstawiającą przebieg spotkania i jego ustalenia.
9. W przypadku sporu pomiędzy stronami co do treści wniosku o zmianę lub zasadności jej dokonania – w szczególności w odniesieniu do wpływu okoliczności będących podstawą do zmiany na realizację umowy – strony mogą powołać eksperta lub zespół ekspertów w celu uzyskania niezależnej opinii na temat spornych zagadnień. Ekspert lub zespół ekspertów jest powoływany za zgodą Zamawiającego.
10. Zamawiający przewiduje zmianę wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług, z zastrzeżeniem, że wartość netto wynagrodzenia Wykonawcy nie zmieni się, a wartość brutto wynagrodzenia zostanie wyliczona na podstawie nowych przepisów.
11. Dopuszczalne są również zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w przypadku zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych
z realizacją zamówienia. Klauzule waloryzacyjne zostały zawarte we wzorze umowy, stanowiącym zał. nr 8 do SWZ.