BZP: Świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
18.12.2024
2024/BZP 00662018/01
GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W NIEPORĘCIE
Dane ogłoszeniodawcy znajdują się w treści ogłoszenia.
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W NIEPORĘCIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 002157154
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Plac Wolności 2a
1.5.2.) Miejscowość: Nieporęt
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-126
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@gops-nieporet.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gops-nieporet.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nieporęcie
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Pomoc społeczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-50f59510-ae6d-40ff-9cc7-fd84f234328b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00662018
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Tak
2.12.) Rodzaj wykonawców, którzy mogą ubiegać się o udzielenie zamówienia:
art. 94 ust. 1 pkt 1) ustawy
art. 94 ust. 1 pkt 2) ustawy
art. 94 ust. 1 pkt 3) ustawy
art. 94 ust. 1 pkt 4) ustawy
art. 94 ust. 1 pkt 9) ustawy
2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://nieporet.ezamawiajacy.pl3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://nieporet.ezamawiajacy.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 6. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi założyć darmowe konto na Platformie zakupowej. Złożenie oferty w postępowaniu wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Gminy Nieporęt: https://nieporet.ezamawiajacy.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl. Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. Rejestracja Wykonawcy trwa maksymalnie do 2 dni roboczych. W związku z tym Zamawiający zaleca Wykonawcom uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia Oferty w postaci elektronicznej. Wykonawca wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku rejestracyjnego otrzyma informacje, o możliwości przyspieszenia procedury założenia konta, wówczas należy skontaktować się pod numerem telefonu podanym w ww. potwierdzeniu. Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: DAO.021-2/2024
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz usług sąsiedzkich, zwanych dalej „usługami”, o których mowa w z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U. z 2024 r. poz. 1283 ze zm.), realizowanych na rzecz osób, wymagających pomocy w miejscu zamieszkania – usługobiorców Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nieporęcie (dalej: GOPS Nieporęt), które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy innych osób, a są jej pozbawione.
2. Przewidywana ilość godzin świadczenia usługi w każdym z miesięcy obowiązywania umowy wynosić będzie średnio 800 godzin. Podana liczba godzin jest wielkością szacunkową. Ilość zleconych Wykonawcy godzin świadczenia usługi wynikać będzie z rzeczywistych potrzeb.
3. Z usługi świadczonej przez Wykonawcę będzie korzystało około 20 klientów w każdym miesiącu obowiązywania umowy. Podana liczba usługobiorców jest wielkością szacunkową.
4. Ze względu na specyficzny charakter przedmiotu zamówienia, jakim jest świadczenie usług i wiążący się z tym brak możliwości dokładnego oszacowania liczby godzin usług, Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany przewidywanej liczby godzin świadczonych usług oraz liczby usługobiorców, o której mowa w ust. 2 i 3 stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego na podstawie bieżących informacji rozeznanych w trakcie realizacji umowy.
5. Wykonawca nie będzie mógł dochodzić od Zamawiającego żadnych roszczeń w przypadku zlecenia mu w trakcie obowiązywania umowy świadczenia usługi dla mniejszej niż ustalona w ust. 2 i 3 liczby usługobiorców lub w mniejszym wymiarze czasowym.
6. Prawo do korzystania z usługi będzie ustalane przez Zamawiającego na podstawie decyzji administracyjnej dla osób samotnych i może zostać również ustalone dla osoby, która wymaga pomocy innych osób, a rodzina, a także wspólnie niezamieszkujący małżonek, wstępni, zstępni nie mogą takiej pomocy zapewnić.
7. Zakres usług dla każdej osoby nimi objętej każdorazowo zostanie określony jako załącznik do decyzji administracyjnej wydanej przez Zamawiającego i przekazany drogą elektroniczną w formie zlecenia w ramach zawartej umowy z wybranym Wykonawcą.
8. Wykonawca będzie zobowiązany zapewnić możliwość świadczenia usługi przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00 do 20:00. W szczególnych przypadkach dopuszcza się również realizację usług w święta i dni ustawowo wolne od pracy, jeśli potrzeba wynika z indywidualnych potrzeb Klienta.
9. Rzeczywisty zakres świadczonych usług oraz ich częstotliwość muszą być zgodne ze zleceniem Zamawiającego. Pod pojęciem wymiaru godzin świadczenia usług, rozumie się wyłącznie rzeczywisty czas świadczenia usług, w tym również wykonanie na rzecz usługobiorcy zleconych czynności poza jego miejscem zamieszkania, takich jak np.: załatwianie spraw urzędowych, w tym dokonywanie opłat za usługi, czas robienia zakupów, czas realizacji recept (w sklepach/aptekach położonych najbliżej miejsca zamieszkania odbiorcy usług), czas zapisywania do lekarza i wizyty u lekarza, czas zaprowadzenia do placówek ochrony zdrowia, ośrodków wsparcia, czas załatwiania istotnych spraw usługobiorcy itp. Do czasu świadczenia usług nie wlicza się czasu dojazdu lub dojścia i dojazdu opiekuna do mieszkania usługobiorcy, czasu niezbędnego na przemieszczenie się opiekuna od jednego usługobiorcy do drugiego, jeżeli opiekun świadczy usługi u kilku osób w ciągu jednego dnia.
10. Zamawiający oświadcza, że liczba usługobiorców, liczba godzin usług świadczonych na rzecz jednego usługobiorcy oraz ogólna liczba godzin usług w trakcie realizacji umowy Wykonawcy z Zamawiającym będzie zmienna. Okres, na jaki przyznawane będą usługi będzie różny dla poszczególnych usługobiorców. Liczba usługobiorców uprawnionych do korzystania z usług będzie zmieniać się w trakcie realizacji umowy.
11. Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie tylko za rzeczywistą liczbę godzin świadczenia usługi na rzecz klientów uprawnionych do korzystania z usługi w danym miesiącu.
12. Przez 1 godzinę Usług należy rozumieć „godzinę zegarową” tj. 60 minut.
13. Zakres usług opiekuńczych uzależniony jest od stanu zdrowia usługobiorcy oraz jego sytuacji rodzinnej i finansowej, obejmuje w szczególności:
1) Czynności żywieniowe: przygotowanie lub dostarczenie posiłków oraz produktów żywnościowych na pozostałą część dnia, z uwzględnieniem zalecanej diety i zachowaniem dbałości o higienę żywności, pomoc w spożywaniu posiłków lub karmienie osoby , o ile wymaga tego jej stan zdrowia, podawanie lekarstw wg zaleceń lekarza;
2) Czynności gospodarcze: przynoszenie opału, palenie w piecu, sprzątanie, utrzymywanie w czystości najbliższego otoczenia użytkowanego przez usługobiorcę (z wyłączeniem ciężkich prac porządkowych), wynoszenie śmieci, utrzymywanie w bieżącej czystości sprzętu codziennego użytku, w tym urządzeń sanitarnych użytkowanych przez usługobiorcę, mycie okien (2x do roku) w pomieszczeniach użytkowanych przez usługobiorcę, utrzymywanie w czystości naczyń stołowych i kuchennych użytkowanych przez usługobiorcę, utrzymywanie w czystości sprzętu pomocniczego ułatwiającego codzienne funkcjonowanie (np. wózek inwalidzki, balkonik, podnośnik), robienie zakupów, pranie odzieży, bielizny pościelowej, niezbędne prasowanie lub zanoszenie i odbiór rzeczy z pralni;
3) Czynności organizacyjne: ustalanie wizyt lekarskich i towarzyszenie w nich jeżeli zachodzi taka potrzeba, realizacja recept lekarskich, załatwianie spraw urzędowych lub towarzyszenie podczas wizyt w urzędach lub innych instytucjach i organizacjach, pomoc w regulowaniu opłat (na życzenie), pomoc w organizacji czasu wolnego, prowadzenie rozmów zgodnie z zainteresowaniem podopiecznego, zgłaszanie do naprawy urządzeń i instalacji domowych;
4) Czynności pielęgnacyjne: utrzymanie higieny - mycie ciała, mycie głowy, kąpiel (osoba leżąca myta w łóżku), czesanie, obcinanie paznokci, golenie, pomoc w załatwianiu potrzeb fizjologicznych, układanie osoby chorej w łóżku i pomoc przy zmianie pozycji, zmiana pieluchomajtek, czyszczenie protez zębowych, zmiana bielizny osobistej i pościelowej, słanie łóżka;
5) Zapewnienie kontaktów z otoczeniem: inicjowanie, ułatwianie kontaktu z rodziną i środowiskiem lokalnym, organizacja wyjść z mieszkania, pomoc w zaspokajaniu potrzeb duchowych, w tym religijnych, pomoc w zaspokojeniu potrzeb kulturalno - sportowo - rekreacyjnych, utrzymywanie stałego kontaktu z pracownikiem socjalnym.
14. Zakres specjalistycznych usług opiekuńczych uzależniony jest od stanu zdrowia usługobiorcy oraz jego sytuacji rodzinnej i finansowej, obejmuje w szczególności:
a) kształtowanie umiejętności: zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych i funkcjonowania w społeczeństwie,
b) motywowanie usługobiorcy do aktywności, leczenia i rehabilitacji,
c) prowadzenie treningów umiejętności samoobsługi (np. dbałości o higienę i wygląd, wykonywanie czynności porządkowych i gospodarczych),
d) prowadzenie treningów społecznych (np. utrzymywania relacji z domownikami, w miejscu nauki, pracy, z sąsiadami, korzystania z usług różnych instytucji, organizacji czasu wolnego),
e) wspieranie i asystowanie w codziennych czynnościach życiowych,
f) podejmowanie interwencji i pomoc rodzinie usługobiorcy (np. kształtowanie właściwych relacji z chorym, niepełnosprawnym, samotnym członkiem rodziny, poradnictwo w sytuacjach kryzysowych, wsparcie psychologiczne, rozmowy terapeutyczne),
g) pomoc w załatwianiu spraw urzędowych (np. w uzyskaniu świadczeń społecznych, w wypełnieniu i dostarczeniu dokumentów),
h) wspieranie i pomoc w uzyskaniu zatrudnienia (np. szukanie ofert pracy, pomoc w napisaniu dokumentów aplikacyjnych i zebraniu dokumentów potrzebnych do zatrudnienia oraz przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej),
i) pomoc w gospodarowaniu pieniędzmi (np. nauka planowania budżetu, asystowanie przy zakupach i dokonywaniu opłat, pomoc w uzyskaniu ulg w opłatach),
j) uzyskanie dostępu do świadczeń zdrowotnych,
k) uzgadnianie i pilnowanie terminów wizyt lekarskich, badań diagnostycznych i zabiegów medycznych,
l) zamawianie i kupowanie leków w aptece, a także pilnowanie przyjmowania leków (również monitoring ewentualnych skutków ubocznych ich przyjmowania),
m) dotarcie do placówek służby zdrowia i rehabilitacyjnych,
n) w szczególnych przypadkach: zmiana opatrunków, mycie i pomoc w załatwianiu potrzeb fizjologicznych, pomoc w korzystaniu ze środków pomocniczych.
o) rehabilitację fizyczną i usprawnianie zaburzonych funkcji organizmu usługobiorcy zgodnie z zaleceniami lekarza, specjalisty rehabilitacji ruchowej lub fizjoterapii, jak również współpraca ze specjalistami w psychologiczno-pedagogicznym i edukacyjno- terapeutycznym wsparciu usługobiorcy.
15. Wykonawca oświadcza, że znana mu jest treść ustawy z dnia 13 maja 2016 r. przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz. U. z 2023 r., poz. 1304 ze zm.) oraz obowiązki z niej wynikające, jak również sankcje związane z ich niedopełnieniem. Zamawiający wymaga, aby przed dopuszczeniem osób świadczących usługi wobec osób małoletnich, Wykonawca weryfikował osoby świadczące usługi, pod kątem ich figurowania w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym (zwanego dalej Rejestrem) i poinformuje o tym Zamawiającego drogą mailową.
16. Zamawiający zastrzega sobie prawo nadzoru i kontroli nad realizacją usług oraz pozostałych zobowiązań wynikających z umowy. Wybrany Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia stosownej dokumentacji określonej w umowie, a także do udostępniania Zamawiającemu wszelkiej dokumentacji pozwalającej na stwierdzenie prawidłowości realizacji umowy.
4.2.6.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2025-01-01 do 2025-12-31
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: doświadczenie zawodowe koordynatora
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. Zgodnie z art. 7 pkt. 30) ustawy przez „wykonawcę” rozumie się osobę fizyczną, osobę prawną albo jednostkę organizacyjną nie posiadającą osobowości prawnej, która oferuje na rynku wykonanie robót budowlanych lub obiektu budowlanego, dostawę produktów lub świadczenie usług lub ubiega się o udzielenie zamówienia, złożyła ofertę lub zawarła umowę w sprawie zamówienia publicznego.2. O udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy;
2) spełniają warunek udziału w zakresie kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej jeśli:
I. spełniają przesłanki określone w art. 94 ust. 1 ustawy tj. są wykonawcami mającymi status zakładu pracy chronionej, spółdzielni socjalnych oraz inni wykonawcy, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych, w szczególności:
a. osób niepełnosprawnych w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 100 ze zm.),
b. bezrobotnych, osób poszukujących pracy, niepozostających w zatrudnieniu lub niewykonujących innej pracy zarobkowej w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 735),
c. osób usamodzielnianych, o których mowa w art. 140 ust.1 i 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2022 r. poz. 447 ze zm. oraz z 2023 r. poz. 403 ze zm.),
d. osób pozbawionych wolności lub zwalnianych z zakładów karnych, o których mowa w ustawie z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny wykonawczy (Dz. U. z 2023 r. poz. 127, z 2022 r. poz. 2600 oraz z 2023 r. poz. 818), mających trudności w integracji ze środowiskiem,
e. osób z zaburzeniami psychicznymi w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2022 r. poz. 2123),
f. osób bezdomnych w rozumieniu ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2023 r. poz. 901 ze zm.),
g. osób, które uzyskały w Rzeczypospolitej Polskiej status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą, o których mowa w ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2022 r. poz. 1264 ze zm. oraz z 2023 r. poz. 185 ze zm.),
h. osób do 30. roku życia oraz po ukończeniu 50. roku życia, posiadających status osoby poszukującej pracy, bez zatrudnienia,
i. osób będących członkami mniejszości znajdującej się w niekorzystnej sytuacji, w szczególności będących członkami mniejszości narodowych i etnicznych w rozumieniu ustawy z dnia 6 stycznia 2005 r. o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym (Dz. U. z 2017 r. poz. 823)
- pod warunkiem, że procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w pkt a-j, jest nie mniejszy niż 30% osób zatrudnionych u wykonawcy albo w jego jednostce, która będzie realizowała zamówienie.
II. spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawca spełni ten warunek jeżeli wykaże, że:
• posiada co najmniej trzy letnie doświadczenie w realizacji usług opiekuńczych - wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem składania ofert wykonał należycie minimum jedną usługę na łączną kwotę odpowiadającą/e swoim rodzajem usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia tj. usług opiekuńczych w miejscu ich zamieszkania. Zamawiający informuje, że pod pojęciem „usługi” należy rozumieć usługę świadczoną na rzecz jednego Zamawiającego na podstawie odrębnej umowy, nieprzerwanie przez okres nie krótszy niż 6 miesięcy w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert;
• do realizacji przedmiotu zamówienia zatrudni/oddeleguje osoby zatrudnione, posiadające kwalifikacje (wykształcenie i doświadczenie) do wykonywania zawodu. Wykonawca zobowiązany jest do dysponowania kadrą niezbędną do realizacji zamówienia, tj.: personelu posiadającego ukończony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, inne kursy, szkolenia (potwierdzone odpowiednimi certyfikatami lub dyplomami) w zakresie podstawowych umiejętności koniecznych do sprawowania opieki nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi, w liczbie nie mniej niż 10 (dziesięć) osób, w wymiarze zapewniającym nieprzerwaną, prawidłową realizację usług opiekuńczych nad usługobiorcami niezależnie od urlopów i zwolnień chorobowych, w trakcie całości okresu realizacji zamówienia.
3. Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcie gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizacje zamówienia.
4. W związku z koniecznością powierzenia wykonawcy przetwarzania danych osobowych, o udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wyłącznie tacy wykonawcy, którzy stosują odpowiednie środki bezpieczeństwa, uwzględniające charakter, zakres, kontekst i cele przetwarzania oraz ryzyko naruszenia praw lub wolności osób fizycznych o różnym prawdopodobieństwie wystąpienia i wadze, tj. spełniające wymogi bezpieczeństwa przetwarzania, o których mowa w art. 32 ust. 1 i 2 RODO. Dane osobowe powierzone wykonawcy stanowią dane z zakresu pomocy społecznej, co oznacza, iż są danymi chronionymi tajemnicą ustawową – art. 100 ust. 7 ustawy o pomocy społecznej. W związku z tym wykonawca musi spełnić wymogi bezpieczeństwa dla danych, określone w art. 100 ust. 6 ustawy o pomocy społecznej oraz wykazać w ankiecie weryfikacji, stanowiącej załącznik nr 6 do SIWZ.