BZP: Organizacja i przeprowadzenie szkoleń/kursów dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu „Nowoczesne kształcenie zawodowe w powiecie tomaszowskim”
24.03.2025
2025/BZP 00160302/01
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 3 IM. JANA PAWŁA II
Dane ogłoszeniodawcy znajdują się w treści ogłoszenia.
Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń/kursów dla uczniów i nauczycieli
w ramach projektu „Nowoczesne kształcenie zawodowe w powiecie tomaszowskim”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 3 IM. JANA PAWŁA II
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000190756
1.4.) Adres zamawiającego:
1.4.1.) Ulica: ul. Legionów 47
1.4.2.) Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
1.4.3.) Kod pocztowy: 97-200
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zsp3tm@op.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zsp3.tm.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Zespół Szkół
1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00160302
2.2.) Data ogłoszenia: 2025-03-24
SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA
3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2025/BZP 00152421
3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01
3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część zamówienia nr 1) Przed zmianą:
1. Zakres zamówienia: Poz. 1. Kurs operatora suwnicy,Poz. 2.kurs operatora wózka widłowego I WJO,poz. 3Kurs spawania (metoda MAG 135),Poz. 4 Kurs spawania metodą TIG141)
Zamawiający informuje, że przedmiotowe zamówienie na usługi szkoleniowe podzielone jest na 2 części. Szczegółowy zakres usługi zawarty został w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ.
2.W ramach realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do:
1)Przeprowadzenia szkolenia zgodnie z ramowym programem szkolenia wskazanym w Opisie przedmiotu zamówienia;
2)Program będzie zawierał następujące elementy: nazwę formy kształcenia; czas trwania, liczbę godzin kształcenia i sposób jego organizacji; wymagania wstępne dla uczestników i słuchaczy, które w przypadku słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych i uczestników kursów umiejętności zawodowych uwzględniają także szczególne uwarunkowania związane z kształceniem w danym zawodzie lub kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie, określone w klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego; cele kształcenia i sposoby ich osiągania, z uwzględnieniem możliwości indywidualizacji pracy słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych lub uczestników kształcenia w formach pozaszkolnych, o których mowa w art. 117 ust. 1a pkt 2–5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe, w zależności od ich potrzeb i możliwości.
3)Plan nauczania powinien zawierać nazwę zajęć oraz ich wymiar; treści nauczania w zakresie poszczególnych zajęć; opis efektów kształcenia; wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych; sposób i formę zaliczenia
4)Zapewnienia kadry prowadzącej szkolenie/a spełniającej wymogi wskazane w OPZ, m.in.:
a)trenerzy muszą posiadać wykształcenie i/lub posiadać kwalifikacje i/lub ukończyć kursy itp.( posiadać dyplomy, certyfikaty)zgodne z tematyką kursu, w przypadku części VI zamówienia osoba skierowana do realizacji zamówienia powinna posiadać dodatkowo prawo jazdy kat. B
b)trenerzy/ szkoleniowcy muszą posiadać min. roczne doświadczenie zawodowe w obszarze tematycznym w którym będą prowadzili szkolenia/kursy (doświadczenie dotyczy osoby skierowanej do realizacji usług przez Wykonawcę, a nie Wykonawcy jako osoby prawnej).
c)trenerzy/ szkoleniowcy skierowani do realizacji usług nie mogą być skazani za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, i przestępstwa z użyciem przemocy na szkodę małoletniego i nie może toczyć się przeciwko nim żadne postępowanie karne ani dyscyplinarne w tym zakresie. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich, w szczególności zrealizuje obowiązki wynikające z art. 21 i art.22b-22c ww. ustawy.
d)Zamawiający informuje, że zobligowany jest do weryfikacji każdego uczestnika postępowania czy dane tej osoby widnieją w tym Rejestrze. W przypadku stwierdzenia ,iż osoba widnieje w ww. Rejestrze, Wykonawca nie udzieli zamówienia takiej osobie. Zamawiający w zał. nr 7 OPZ wskazał, które kursy/szkolenia dedykowane są dla uczniów.
5)Wykonawca zobligowany jest do wydania uczestnikowi zaświadczenia ukończenia szkolenia wraz z suplementem zawierającym wykaz treści edukacyjnych, wymiar godzin oraz uzyskane efekty uczenia się, oznakowanych w logo FE, Flagę RP, logo województwa łódzkiego oraz logo UE podczas ostatniego dnia zajęć (logo w barwach kolorowych)
6) Prowadzenia dokumentacji z przebiegu szkolenia:
a) Program zajęć uwzględniający minimum: nazwę zajęć, łączną liczbę godzin, czas trwania i sposób organizacji zajęć, miejsce realizacji zajęć, imię i nazwisko osoby prowadzącej zajęcia, cele kształcenia, opis efektów uczenia się, konspekt zajęć, sposób i formę zaliczenia.
b)Harmonogram zajęć uwzględniający minimum: termin i miejsce realizacji zajęć, nazwę zajęć, imię i nazwisko wykładowcy i godziny realizacji zajęć. Harmonogram musi zostać uzgodniony z Zamawiającym niezwłocznie po podpisaniu umowy.
c) dziennik zajęć edukacyjnych zawierający tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych
d) lista obecności zawierająca: imię, nazwisko i podpis uczestnika szkolenia oraz trenera
e) lista potwierdzająca odbiór przez uczestników materiałów szkoleniowych
f) 1 egzemplarz materiałów dydaktycznych (wersja papierowa/ elektroniczna)
g) kserokopia wydanych uczestnikom certyfikatów/ dyplomów/ zaświadczeń potwierdzających nabycie kompetencji
h) rejestr wydanych certyfikatów/dyplomów/zaświadczeń z potwierdzeniem odbioru ich przez osoby uczestniczące w zajęciach (lista odbioru zaświadczeń),
i) dokumentacja z testów kompetencji/ egzaminów wewnętrznych, w tym protokół z egzaminu wraz z wynikami uczestników;
j) dokumentacja fotograficzna szkolenia - min. 5 zdjęć,
k) protokół zdawczo-odbiorczy, potwierdzający wykonanie usługi
7)Przeprowadzenie ewaluacji polegającej na:
a) Przeprowadzeniu ankiet (udostępnionych przez Zamawiającego)
b) Przygotowanie i przeprowadzenie pre testu, post testu i/lub egzaminu wewnętrznego z zakresu wszystkich modułów tematycznych dla Uczestników/Uczestniczek. Walidacja nie może być przeprowadzona przez tą samą osobę, która prowadziła szkolenie
c) Przygotowanie protokołu z egzaminu wewnętrznego
d) Przygotowanie rejestru wydanych zaświadczeń
8)Wymagania związane z organizacją szkoleń:
a) Zajęcia powinny odbywać się w trybie weekendowym, dziennym, popołudniami, czas realizacji przeprowadzenia kursów/szkoleń powinien zostać dostosowany do uczestników
b) W trakcie zajęć w części teoretycznej Zamawiający powinien zaplanować regularne przerwy w ilości nie mniejszej niż 15 minut na 2 godziny zegarowe
c) Realizator szkolenia musi zapewnić możliwość przekazania uczestnikom dokumentów potwierdzających zakończenie udziału w szkoleniu/efekty uczenia się/uzyskane kwalifikacje; dokumenty te mogą mieć formę elektroniczną.
d) Wymagany jest podział pomiędzy osobą prowadzącą szkolenie/kurs, a osoba przeprowadzającą walidację nabytych kompetencji/kwalifikacji w ramach testu post i pre. Test post i pre powinien zostać przeprowadzony przez osobę egzaminująca. Na zaświadczeniu potwierdzającym nabycie kompetencji/kwalifikacji wymagany podpis osoby prowadzącej i sprawdzającej nabyte kompetencje/kwalifikacje.
e) Prowadzona dokumentacja powinna być opatrzona prawidłowymi logotypami w związku z faktem, iż jest to projekt Unijny.
9)Wykonawca zobligowany jest do zapewnienia materiałów szkoleniowych:
Materiały muszą być nowe, adekwatne do treści szkolenia oraz dobrej jakości (bez śladów wcześniejszego użytkowania). Wykonawca zobowiązany jest przygotować materiały szkoleniowe: skrypt wykładowy o treści adekwatnej do omawianej tematyki, przygotowany w formie drukowanej, wydrukowane materiały wpięte w skoroszyt. Wykonawca w ramach usługi dla każdego uczestnika przygotuje także : brulion formatu A5, długopis
10)Wykonawca zobligowany jest do wydania uczestnikom szkolenia certyfikatu/ zaświadczenia, będącego potwierdzeniem nabycia kompetencji uzyskanych w wyniku formalnej oceny. Certyfikat/zaświadczenie potwierdzające nabycie kompetencji będzie zawierać informacje jakie umiejętności (zestaw efektów uczenia się) nabyli uczestnicy w wyniku realizowanego projektu, oraz liczbę godzin zrealizowanych poszczególnych zajęć. Szkolenie zostanie zakończone egzaminem i uzyskaniem certyfikatu/dyplomu potwierdzającego nabycie lub podwyższenie kompetencji/kwalifikacji.
11)Wykonawca zobligowany jest do oznaczenia zgodnie z obowiązującymi Wytycznymi dotyczącymi informacji i promocji Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 wszelkich materiałów, które otrzymają uczestnicy szkolenia, w szczególności: publikacji, materiałów dydaktycznych, prezentacji, materiałów audiowizualnych, itp. oraz dokumentów związanych z realizacją szkolenia( jeżeli jest to możliwe) a także umieszczenia plakatu promującego projekt o minimalnym rozmiarze A3 widocznym dla uczestników szkolenia przed wejściem do Sali.
12)Wykonawca pokryje koszty badań lekarskich wymaganych przepisami prawa do podjęcia szkolenia/kursu a także ustali termin i opłaci koszty egzaminu zewnętrznego zgodnie z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego(zgodnie z zapisami w zał. Nr 7 OPZ)
13) Wszystkie zajęcia muszą być prowadzone w systemie stacjonarnym, nie dopuszcza się prowadzenia zajęć drogą elektroniczną, metodą e-learningu, itp.
14) Wykonawca w okresie świadczenia usług będzie zobowiązany do:
a)uzgodnienia z Zamawiającym niezwłocznie po podpisaniu umowy (do 7 dni kalendarzowych od podpisania umowy) harmonogramu zajęć kursu/szkolenia uwzględniającego ograniczenia uczestników, związane z obowiązkami zawodowymi
b)do stałej współpracy z personelem projektu;
c)do informowania Zamawiającego o wszystkich znanych okolicznościach mogących wpłynąć na realizację zadań, do których jest zobowiązany;
d)rozliczania z Zamawiającym na podstawie dokumentu księgowego wystawionego przez Wykonawcę;
e)niezwłocznego przekazywania w formie telefonicznej lub e-mail informacji o każdym Uczestniku/ Uczestniczce, który/a opuszcza zajęcia lub posiada innego rodzaju zaległości;
f)realizacji przedmiotu zamówienia w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, w oparciu o ustalony między stronami Harmonogram, uaktualniany w odniesieniu do możliwości i potrzeb Uczestnika/Uczestniczki szkolenia.
g) Wykonawca powinien posiadać zgodę/akredytację na realizację szkoleń w danym obszarze, jeśli wymagają tego przepisy prawa w zakresie realizacji szkolenia. Zamawiający może udostępnić salę na potrzeby realizacji szkolenia.
Po zmianie:
1. Zakres zamówienia: Poz. 1. Kurs operatora suwnicy,Poz. 2.kurs operatora wózka widłowego I WJO,poz. 3Kurs spawania (metoda MAG 135),Poz. 4 Kurs spawania metodą TIG141)
Zamawiający informuje, że przedmiotowe zamówienie na usługi szkoleniowe podzielone jest na 2 części. Szczegółowy zakres usługi zawarty został w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ.
2.W ramach realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do:
1)Przeprowadzenia szkolenia zgodnie z ramowym programem szkolenia wskazanym w Opisie przedmiotu zamówienia;
2)Program będzie zawierał następujące elementy: nazwę formy kształcenia; czas trwania, liczbę godzin kształcenia i sposób jego organizacji; wymagania wstępne dla uczestników i słuchaczy, które w przypadku słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych i uczestników kursów umiejętności zawodowych uwzględniają także szczególne uwarunkowania związane z kształceniem w danym zawodzie lub kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie, określone w klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego; cele kształcenia i sposoby ich osiągania, z uwzględnieniem możliwości indywidualizacji pracy słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych lub uczestników kształcenia w formach pozaszkolnych, o których mowa w art. 117 ust. 1a pkt 2–5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe, w zależności od ich potrzeb i możliwości.
3)Plan nauczania powinien zawierać nazwę zajęć oraz ich wymiar; treści nauczania w zakresie poszczególnych zajęć; opis efektów kształcenia; wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych; sposób i formę zaliczenia
4)Zapewnienia kadry prowadzącej szkolenie/a spełniającej wymogi wskazane w OPZ, m.in.:
a)trenerzy muszą posiadać wykształcenie i/lub posiadać kwalifikacje i/lub ukończyć kursy itp.( posiadać dyplomy, certyfikaty)zgodne z tematyką kursu, w przypadku części II zamówienia osoba skierowana do realizacji zamówienia powinna posiadać dodatkowo prawo jazdy kat. B
b)trenerzy/ szkoleniowcy muszą posiadać min. roczne doświadczenie zawodowe w obszarze tematycznym w którym będą prowadzili szkolenia/kursy (doświadczenie dotyczy osoby skierowanej do realizacji usług przez Wykonawcę, a nie Wykonawcy jako osoby prawnej).
c)trenerzy/ szkoleniowcy skierowani do realizacji usług nie mogą być skazani za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, i przestępstwa z użyciem przemocy na szkodę małoletniego i nie może toczyć się przeciwko nim żadne postępowanie karne ani dyscyplinarne w tym zakresie. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich, w szczególności zrealizuje obowiązki wynikające z art. 21 i art.22b-22c ww. ustawy.
d)Zamawiający informuje, że zobligowany jest do weryfikacji każdego uczestnika postępowania czy dane tej osoby widnieją w tym Rejestrze. W przypadku stwierdzenia ,iż osoba widnieje w ww. Rejestrze, Wykonawca nie udzieli zamówienia takiej osobie. Zamawiający w zał. nr 7 OPZ wskazał, które kursy/szkolenia dedykowane są dla uczniów.
5)Wykonawca zobligowany jest do wydania uczestnikowi zaświadczenia ukończenia szkolenia wraz z suplementem zawierającym wykaz treści edukacyjnych, wymiar godzin oraz uzyskane efekty uczenia się, oznakowanych w logo FE, Flagę RP, logo województwa łódzkiego oraz logo UE podczas ostatniego dnia zajęć (logo w barwach kolorowych)
6) Prowadzenia dokumentacji z przebiegu szkolenia:
a) Program zajęć uwzględniający minimum: nazwę zajęć, łączną liczbę godzin, czas trwania i sposób organizacji zajęć, miejsce realizacji zajęć, imię i nazwisko osoby prowadzącej zajęcia, cele kształcenia, opis efektów uczenia się, konspekt zajęć, sposób i formę zaliczenia.
b)Harmonogram zajęć uwzględniający minimum: termin i miejsce realizacji zajęć, nazwę zajęć, imię i nazwisko wykładowcy i godziny realizacji zajęć. Harmonogram musi zostać uzgodniony z Zamawiającym niezwłocznie po podpisaniu umowy.
c) dziennik zajęć edukacyjnych zawierający tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych
d) lista obecności zawierająca: imię, nazwisko i podpis uczestnika szkolenia oraz trenera
e) lista potwierdzająca odbiór przez uczestników materiałów szkoleniowych
f) 1 egzemplarz materiałów dydaktycznych (wersja papierowa/ elektroniczna)
g) kserokopia wydanych uczestnikom certyfikatów/ dyplomów/ zaświadczeń potwierdzających nabycie kompetencji
h) rejestr wydanych certyfikatów/dyplomów/zaświadczeń z potwierdzeniem odbioru ich przez osoby uczestniczące w zajęciach (lista odbioru zaświadczeń),
i) dokumentacja z testów kompetencji/ egzaminów wewnętrznych, w tym protokół z egzaminu wraz z wynikami uczestników;
j) dokumentacja fotograficzna szkolenia - min. 5 zdjęć,
k) protokół zdawczo-odbiorczy, potwierdzający wykonanie usługi
7)Przeprowadzenie ewaluacji polegającej na:
a) Przeprowadzeniu ankiet (udostępnionych przez Zamawiającego)
b) Przygotowanie i przeprowadzenie pre testu, post testu i/lub egzaminu wewnętrznego z zakresu wszystkich modułów tematycznych dla Uczestników/Uczestniczek. Walidacja nie może być przeprowadzona przez tą samą osobę, która prowadziła szkolenie
c) Przygotowanie protokołu z egzaminu wewnętrznego
d) Przygotowanie rejestru wydanych zaświadczeń
8)Wymagania związane z organizacją szkoleń:
a) Zajęcia powinny odbywać się w trybie weekendowym, dziennym, popołudniami, czas realizacji przeprowadzenia kursów/szkoleń powinien zostać dostosowany do uczestników
b) W trakcie zajęć w części teoretycznej Zamawiający powinien zaplanować regularne przerwy w ilości nie mniejszej niż 15 minut na 2 godziny zegarowe
c) Realizator szkolenia musi zapewnić możliwość przekazania uczestnikom dokumentów potwierdzających zakończenie udziału w szkoleniu/efekty uczenia się/uzyskane kwalifikacje; dokumenty te mogą mieć formę elektroniczną.
d) Wymagany jest podział pomiędzy osobą prowadzącą szkolenie/kurs, a osoba przeprowadzającą walidację nabytych kompetencji/kwalifikacji w ramach testu post i pre. Test post i pre powinien zostać przeprowadzony przez osobę egzaminująca. Na zaświadczeniu potwierdzającym nabycie kompetencji/kwalifikacji wymagany podpis osoby prowadzącej i sprawdzającej nabyte kompetencje/kwalifikacje.
e) Prowadzona dokumentacja powinna być opatrzona prawidłowymi logotypami w związku z faktem, iż jest to projekt Unijny.
9)Wykonawca zobligowany jest do zapewnienia materiałów szkoleniowych:
Materiały muszą być nowe, adekwatne do treści szkolenia oraz dobrej jakości (bez śladów wcześniejszego użytkowania). Wykonawca zobowiązany jest przygotować materiały szkoleniowe: skrypt wykładowy o treści adekwatnej do omawianej tematyki, przygotowany w formie drukowanej, wydrukowane materiały wpięte w skoroszyt. Wykonawca w ramach usługi dla każdego uczestnika przygotuje także : brulion formatu A5, długopis
10)Wykonawca zobligowany jest do wydania uczestnikom szkolenia certyfikatu/ zaświadczenia, będącego potwierdzeniem nabycia kompetencji uzyskanych w wyniku formalnej oceny. Certyfikat/zaświadczenie potwierdzające nabycie kompetencji będzie zawierać informacje jakie umiejętności (zestaw efektów uczenia się) nabyli uczestnicy w wyniku realizowanego projektu, oraz liczbę godzin zrealizowanych poszczególnych zajęć. Szkolenie zostanie zakończone egzaminem i uzyskaniem certyfikatu/dyplomu potwierdzającego nabycie lub podwyższenie kompetencji/kwalifikacji.
11)Wykonawca zobligowany jest do oznaczenia zgodnie z obowiązującymi Wytycznymi dotyczącymi informacji i promocji Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 wszelkich materiałów, które otrzymają uczestnicy szkolenia, w szczególności: publikacji, materiałów dydaktycznych, prezentacji, materiałów audiowizualnych, itp. oraz dokumentów związanych z realizacją szkolenia( jeżeli jest to możliwe) a także umieszczenia plakatu promującego projekt o minimalnym rozmiarze A3 widocznym dla uczestników szkolenia przed wejściem do Sali.
12)Wykonawca pokryje koszty badań lekarskich wymaganych przepisami prawa do podjęcia szkolenia/kursu a także ustali termin i opłaci koszty egzaminu zewnętrznego zgodnie z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego(zgodnie z zapisami w zał. Nr 7 OPZ)
13) Wszystkie zajęcia muszą być prowadzone w systemie stacjonarnym, nie dopuszcza się prowadzenia zajęć drogą elektroniczną, metodą e-learningu, itp.
14) Wykonawca w okresie świadczenia usług będzie zobowiązany do:
a)uzgodnienia z Zamawiającym niezwłocznie po podpisaniu umowy (do 7 dni kalendarzowych od podpisania umowy) harmonogramu zajęć kursu/szkolenia uwzględniającego ograniczenia uczestników, związane z obowiązkami zawodowymi
b)do stałej współpracy z personelem projektu;
c)do informowania Zamawiającego o wszystkich znanych okolicznościach mogących wpłynąć na realizację zadań, do których jest zobowiązany;
d)rozliczania z Zamawiającym na podstawie dokumentu księgowego wystawionego przez Wykonawcę;
e)niezwłocznego przekazywania w formie telefonicznej lub e-mail informacji o każdym Uczestniku/ Uczestniczce, który/a opuszcza zajęcia lub posiada innego rodzaju zaległości;
f)realizacji przedmiotu zamówienia w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, w oparciu o ustalony między stronami Harmonogram, uaktualniany w odniesieniu do możliwości i potrzeb Uczestnika/Uczestniczki szkolenia.
g) Wykonawca powinien posiadać zgodę/akredytację na realizację szkoleń w danym obszarze, jeśli wymagają tego przepisy prawa w zakresie realizacji szkolenia. Zamawiający może udostępnić salę na potrzeby realizacji szkolenia.
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część zamówienia nr 2) Przed zmianą:
1. Zakres zamówienia: Kurs [prawa jazdy kat. B
Zamawiający informuje, że przedmiotowe zamówienie na usługi szkoleniowe podzielone jest na 2 części. Szczegółowy zakres usługi zawarty został w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ.
2.W ramach realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do:
1)Przeprowadzenia szkolenia zgodnie z ramowym programem szkolenia wskazanym w Opisie przedmiotu zamówienia;
2)Program będzie zawierał następujące elementy: nazwę formy kształcenia; czas trwania, liczbę godzin kształcenia i sposób jego organizacji; wymagania wstępne dla uczestników i słuchaczy, które w przypadku słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych i uczestników kursów umiejętności zawodowych uwzględniają także szczególne uwarunkowania związane z kształceniem w danym zawodzie lub kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie, określone w klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego; cele kształcenia i sposoby ich osiągania, z uwzględnieniem możliwości indywidualizacji pracy słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych lub uczestników kształcenia w formach pozaszkolnych, o których mowa w art. 117 ust. 1a pkt 2–5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe, w zależności od ich potrzeb i możliwości.
3)Plan nauczania powinien zawierać nazwę zajęć oraz ich wymiar; treści nauczania w zakresie poszczególnych zajęć; opis efektów kształcenia; wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych; sposób i formę zaliczenia
4)Zapewnienia kadry prowadzącej szkolenie/a spełniającej wymogi wskazane w OPZ, m.in.:
a)trenerzy muszą posiadać wykształcenie i/lub posiadać kwalifikacje i/lub ukończyć kursy itp.( posiadać dyplomy, certyfikaty)zgodne z tematyką kursu, w przypadku części VI zamówienia osoba skierowana do realizacji zamówienia powinna posiadać dodatkowo prawo jazdy kat. B
b)trenerzy/ szkoleniowcy muszą posiadać min. roczne doświadczenie zawodowe w obszarze tematycznym w którym będą prowadzili szkolenia/kursy (doświadczenie dotyczy osoby skierowanej do realizacji usług przez Wykonawcę, a nie Wykonawcy jako osoby prawnej).
c)trenerzy/ szkoleniowcy skierowani do realizacji usług nie mogą być skazani za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, i przestępstwa z użyciem przemocy na szkodę małoletniego i nie może toczyć się przeciwko nim żadne postępowanie karne ani dyscyplinarne w tym zakresie. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich, w szczególności zrealizuje obowiązki wynikające z art. 21 i art.22b-22c ww. ustawy.
d)Zamawiający informuje, że zobligowany jest do weryfikacji każdego uczestnika postępowania czy dane tej osoby widnieją w tym Rejestrze. W przypadku stwierdzenia ,iż osoba widnieje w ww. Rejestrze, Wykonawca nie udzieli zamówienia takiej osobie. Zamawiający w zał. nr 7 OPZ wskazał, które kursy/szkolenia dedykowane są dla uczniów.
5)Wykonawca zobligowany jest do wydania uczestnikowi zaświadczenia ukończenia szkolenia wraz z suplementem zawierającym wykaz treści edukacyjnych, wymiar godzin oraz uzyskane efekty uczenia się, oznakowanych w logo FE, Flagę RP, logo województwa łódzkiego oraz logo UE podczas ostatniego dnia zajęć (logo w barwach kolorowych)
6) Prowadzenia dokumentacji z przebiegu szkolenia:
a) Program zajęć uwzględniający minimum: nazwę zajęć, łączną liczbę godzin, czas trwania i sposób organizacji zajęć, miejsce realizacji zajęć, imię i nazwisko osoby prowadzącej zajęcia, cele kształcenia, opis efektów uczenia się, konspekt zajęć, sposób i formę zaliczenia.
b)Harmonogram zajęć uwzględniający minimum: termin i miejsce realizacji zajęć, nazwę zajęć, imię i nazwisko wykładowcy i godziny realizacji zajęć. Harmonogram musi zostać uzgodniony z Zamawiającym niezwłocznie po podpisaniu umowy.
c) dziennik zajęć edukacyjnych zawierający tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych
d) lista obecności zawierająca: imię, nazwisko i podpis uczestnika szkolenia oraz trenera
e) lista potwierdzająca odbiór przez uczestników materiałów szkoleniowych
f) 1 egzemplarz materiałów dydaktycznych (wersja papierowa/ elektroniczna)
g) kserokopia wydanych uczestnikom certyfikatów/ dyplomów/ zaświadczeń potwierdzających nabycie kompetencji
h) rejestr wydanych certyfikatów/dyplomów/zaświadczeń z potwierdzeniem odbioru ich przez osoby uczestniczące w zajęciach (lista odbioru zaświadczeń),
i) dokumentacja z testów kompetencji/ egzaminów wewnętrznych, w tym protokół z egzaminu wraz z wynikami uczestników;
j) dokumentacja fotograficzna szkolenia - min. 5 zdjęć,
k) protokół zdawczo-odbiorczy, potwierdzający wykonanie usługi
7)Przeprowadzenie ewaluacji polegającej na:
a) Przeprowadzeniu ankiet (udostępnionych przez Zamawiającego)
b) Przygotowanie i przeprowadzenie pre testu, post testu i/lub egzaminu wewnętrznego z zakresu wszystkich modułów tematycznych dla Uczestników/Uczestniczek. Walidacja nie może być przeprowadzona przez tą samą osobę, która prowadziła szkolenie
c) Przygotowanie protokołu z egzaminu wewnętrznego
d) Przygotowanie rejestru wydanych zaświadczeń
8)Wymagania związane z organizacją szkoleń:
a) Zajęcia powinny odbywać się w trybie weekendowym, dziennym, popołudniami, czas realizacji przeprowadzenia kursów/szkoleń powinien zostać dostosowany do uczestników
b) W trakcie zajęć w części teoretycznej Zamawiający powinien zaplanować regularne przerwy w ilości nie mniejszej niż 15 minut na 2 godziny zegarowe
c) Realizator szkolenia musi zapewnić możliwość przekazania uczestnikom dokumentów potwierdzających zakończenie udziału w szkoleniu/efekty uczenia się/uzyskane kwalifikacje; dokumenty te mogą mieć formę elektroniczną.
d) Wymagany jest podział pomiędzy osobą prowadzącą szkolenie/kurs, a osoba przeprowadzającą walidację nabytych kompetencji/kwalifikacji w ramach testu post i pre. Test post i pre powinien zostać przeprowadzony przez osobę egzaminująca. Na zaświadczeniu potwierdzającym nabycie kompetencji/kwalifikacji wymagany podpis osoby prowadzącej i sprawdzającej nabyte kompetencje/kwalifikacje.
e) Prowadzona dokumentacja powinna być opatrzona prawidłowymi logotypami w związku z faktem, iż jest to projekt Unijny.
9)Wykonawca zobligowany jest do zapewnienia materiałów szkoleniowych:
Materiały muszą być nowe, adekwatne do treści szkolenia oraz dobrej jakości (bez śladów wcześniejszego użytkowania). Wykonawca zobowiązany jest przygotować materiały szkoleniowe: skrypt wykładowy o treści adekwatnej do omawianej tematyki, przygotowany w formie drukowanej, wydrukowane materiały wpięte w skoroszyt. Wykonawca w ramach usługi dla każdego uczestnika przygotuje także : brulion formatu A5, długopis
10)Wykonawca zobligowany jest do wydania uczestnikom szkolenia certyfikatu/ zaświadczenia, będącego potwierdzeniem nabycia kompetencji uzyskanych w wyniku formalnej oceny. Certyfikat/zaświadczenie potwierdzające nabycie kompetencji będzie zawierać informacje jakie umiejętności (zestaw efektów uczenia się) nabyli uczestnicy w wyniku realizowanego projektu, oraz liczbę godzin zrealizowanych poszczególnych zajęć. Szkolenie zostanie zakończone egzaminem i uzyskaniem certyfikatu/dyplomu potwierdzającego nabycie lub podwyższenie kompetencji/kwalifikacji.
11)Wykonawca zobligowany jest do oznaczenia zgodnie z obowiązującymi Wytycznymi dotyczącymi informacji i promocji Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 wszelkich materiałów, które otrzymają uczestnicy szkolenia, w szczególności: publikacji, materiałów dydaktycznych, prezentacji, materiałów audiowizualnych, itp. oraz dokumentów związanych z realizacją szkolenia( jeżeli jest to możliwe) a także umieszczenia plakatu promującego projekt o minimalnym rozmiarze A3 widocznym dla uczestników szkolenia przed wejściem do Sali.
12)Wykonawca pokryje koszty badań lekarskich wymaganych przepisami prawa do podjęcia szkolenia/kursu a także ustali termin i opłaci koszty egzaminu zewnętrznego zgodnie z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego(zgodnie z zapisami w zał. Nr 7 OPZ)
13) Wszystkie zajęcia muszą być prowadzone w systemie stacjonarnym, nie dopuszcza się prowadzenia zajęć drogą elektroniczną, metodą e-learningu, itp.
14) Wykonawca w okresie świadczenia usług będzie zobowiązany do:
a)uzgodnienia z Zamawiającym niezwłocznie po podpisaniu umowy (do 7 dni kalendarzowych od podpisania umowy) harmonogramu zajęć kursu/szkolenia uwzględniającego ograniczenia uczestników, związane z obowiązkami zawodowymi
b)do stałej współpracy z personelem projektu;
c)do informowania Zamawiającego o wszystkich znanych okolicznościach mogących wpłynąć na realizację zadań, do których jest zobowiązany;
d)rozliczania z Zamawiającym na podstawie dokumentu księgowego wystawionego przez Wykonawcę;
e)niezwłocznego przekazywania w formie telefonicznej lub e-mail informacji o każdym Uczestniku/ Uczestniczce, który/a opuszcza zajęcia lub posiada innego rodzaju zaległości;
f)realizacji przedmiotu zamówienia w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, w oparciu o ustalony między stronami Harmonogram, uaktualniany w odniesieniu do możliwości i potrzeb Uczestnika/Uczestniczki szkolenia.
g) Wykonawca powinien posiadać zgodę/akredytację na realizację szkoleń w danym obszarze, jeśli wymagają tego przepisy prawa w zakresie realizacji szkolenia. Zamawiający może udostępnić salę na potrzeby realizacji szkolenia.
Po zmianie:
1. Zakres zamówienia: Kurs [prawa jazdy kat. B
Zamawiający informuje, że przedmiotowe zamówienie na usługi szkoleniowe podzielone jest na 2 części. Szczegółowy zakres usługi zawarty został w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ.
2.W ramach realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do:
1)Przeprowadzenia szkolenia zgodnie z ramowym programem szkolenia wskazanym w Opisie przedmiotu zamówienia;
2)Program będzie zawierał następujące elementy: nazwę formy kształcenia; czas trwania, liczbę godzin kształcenia i sposób jego organizacji; wymagania wstępne dla uczestników i słuchaczy, które w przypadku słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych i uczestników kursów umiejętności zawodowych uwzględniają także szczególne uwarunkowania związane z kształceniem w danym zawodzie lub kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie, określone w klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego; cele kształcenia i sposoby ich osiągania, z uwzględnieniem możliwości indywidualizacji pracy słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych lub uczestników kształcenia w formach pozaszkolnych, o których mowa w art. 117 ust. 1a pkt 2–5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe, w zależności od ich potrzeb i możliwości.
3)Plan nauczania powinien zawierać nazwę zajęć oraz ich wymiar; treści nauczania w zakresie poszczególnych zajęć; opis efektów kształcenia; wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych; sposób i formę zaliczenia
4)Zapewnienia kadry prowadzącej szkolenie/a spełniającej wymogi wskazane w OPZ, m.in.:
a)trenerzy muszą posiadać wykształcenie i/lub posiadać kwalifikacje i/lub ukończyć kursy itp.( posiadać dyplomy, certyfikaty)zgodne z tematyką kursu, w przypadku części II zamówienia osoba skierowana do realizacji zamówienia powinna posiadać dodatkowo prawo jazdy kat. B
b)trenerzy/ szkoleniowcy muszą posiadać min. roczne doświadczenie zawodowe w obszarze tematycznym w którym będą prowadzili szkolenia/kursy (doświadczenie dotyczy osoby skierowanej do realizacji usług przez Wykonawcę, a nie Wykonawcy jako osoby prawnej).
c)trenerzy/ szkoleniowcy skierowani do realizacji usług nie mogą być skazani za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, i przestępstwa z użyciem przemocy na szkodę małoletniego i nie może toczyć się przeciwko nim żadne postępowanie karne ani dyscyplinarne w tym zakresie. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich, w szczególności zrealizuje obowiązki wynikające z art. 21 i art.22b-22c ww. ustawy.
d)Zamawiający informuje, że zobligowany jest do weryfikacji każdego uczestnika postępowania czy dane tej osoby widnieją w tym Rejestrze. W przypadku stwierdzenia ,iż osoba widnieje w ww. Rejestrze, Wykonawca nie udzieli zamówienia takiej osobie. Zamawiający w zał. nr 7 OPZ wskazał, które kursy/szkolenia dedykowane są dla uczniów.Oczekiwane efekty szkolenia:
Uczniowie zdobędą wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne niezbędne do uzyskania pozytywnego wyniku na egzaminach w WORD.
Ramowy program szkolenia:
Organizacja i przeprowadzenie kursu na prawo jazdy kategorii B zgodny z rozporządzeniem 4 marca 2016 r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców (Dz. U. z 2018 r. poz. 1885) oraz zgodnie z przepisami Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz.U. z 2023 poz. 1047).
Program szkolenia teoretycznego obejmować będzie m.in.: budowę, obsługę i eksploatację samochodu osobowego; ogólne zasady poruszania się samochodem po drodze (zachowanie ostrożności i właściwej postawy w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego); zasady zachowania bezpiecznych odległości między pojazdami; środki wpływające na percepcję i szybkość reakcji (alkohol, narkotyki, leki), wpływ zmęczenia i stanu emocjonalnego na zachowanie kierowcy; ocena warunków na drodze – warunki atmosferyczne, widoczność, nawierzchnia, bezpieczna jazda samochodem w różnych warunkach; bezpieczne przewożenie pasażerów dorosłych i dzieci; znaki drogowe; ruszanie, włączanie się do ruchu, zatrzymanie, postój; manewry (wyprzedzanie, omijanie, wymijanie, zmiana pasa ruchu); skrzyżowania, ronda, ruch kierowany; używanie świateł pojazdu; dokumentacja pojazdu, kontrola drogowa; udzielanie pierwszej pomocy; zasady postępowania w razie uczestniczenia w wypadku lub kolizji drogowej; błędy najczęściej popełniane przez kierowców; przygotowanie do egzaminu teoretycznego; egzamin wewnętrzny.
Program szkolenia praktycznego obejmować będzie m.in.: budowę i obsługę samochodu osobowego; przygotowanie do jazdy, ruszanie, zatrzymanie, zmiana biegów; zmiana kierunku jazdy, cofanie; obsługa świateł; plac manewrowy – ćwiczenie umiejętności manewrowania pojazdem; jazda w terenie (dostosowanie prędkości do warunków na drodze, hamowanie awaryjne, bieg 5 i 6); jazda w ruchu ulicznym (pasy ruchu, skrzyżowania, ronda, obserwowanie i przewidywanie działań innych uczestników ruchu); manewry w ruchu ulicznym (wyprzedzanie, omijanie, wymijanie, parkowanie); jazda ekonomiczna (dostosowanie biegów do prędkości jazdy); jazda z nawigacją; stacja benzynowa (tankowanie benzyny, oleju napędowego, gazu); stacja kontroli pojazdów; czynności kontrolne na drodze; awaria na drodze (diagnostyka, zmiana koła, uzupełnienie płynów eksploatacyjnych); plac manewrowy – przygotowanie do egzaminu; trasy egzaminacyjne – przygotowanie do egzaminu; egzamin wewnętrzny.
Miejsce realizacji szkolenia:
Część teoretyczna odbędzie się w salach dydaktycznych zamawiającego - zamawiający zapewnia sale dydaktyczne.
Wykonawca zapewnia w części praktycznej: plac manewrowy na terenie miasta Tomaszów Mazowiecki/ powiatu Tomaszowskiego.
Typ szkolenia: część teoretyczna – stacjonarnie, część praktyczna – na placu manewrowym oraz w ruchu ulicznym.
Materiały szkoleniowe: Wykonawca zapewnia dla każdego uczestnika notesy, długopisy, materiały szkoleniowe również w formie elektronicznej (na własność kursantów) bez dodatkowych opłat.
Egzamin: wewnętrzny.
Egzamin zewnętrzny: zgłoszenie na egzamin państwowy na prawo jazdy i poniesienie kosztów związanych z pierwszym egzaminem państwowym w części teoretycznej i praktycznej w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego dla każdego uczestnika kursu.
Wykonawca dysponuje wykładowcami i instruktorami nauki jazdy dla kategorii B, posiadającymi kwalifikacje odpowiednie do tematyki kursu oraz co najmniej 1 placem manewrowym, a także dysponuje pojazdami do nauki jazdy dla kategorii B;
Kwalifikacje potwierdzone dokumentem: certyfikaty/ dyplomy/prawo jazdy
Wykonawca wykona tę część zamówienia zgodnie ze szczegółowymi zapisami swz i opz cd. w swz rozdz.4
3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:
SEKCJA VIII - PROCEDURA3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.1. Termin składania ofert Przed zmianą:
2025-03-27 09:00
Po zmianie:
2025-03-28 09:00
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.3. Termin otwarcia ofert Przed zmianą:
2025-03-27 09:15
Po zmianie:
2025-03-28 09:15
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.4. Termin związania ofertą Przed zmianą:
2025-04-25
Po zmianie:
2025-04-26